Kripto Borsa Haberleri

Analist Guy, Merkezi Kripto Borsalarının Yerinden Edileceğini Söyledi!

Popüler bir kripto analisti, merkezi olmayan borsaların (DEX’ler), merkezi borsa (CEX) şeffaflığına ilişkin korkuları arttıran FTX çöküşünün ardından kriptoyu devralacağını düşünüyor.

Kendi öngörüsüne rağmen, Coin Bureau sunucusu Guy, YouTube abonelerini DEX deneyiminin merkezi borsalarınkine rakip olmasının “biraz zaman” alacağı konusunda uyardı.

Kripto analisti: DEX’lerin önümüzdeki yıllarda CEX’lerin yerini alacak!

Analiste göre DEX’ler yeni başlayanlar için daha zor ve uzmanlar için daha az esnek.

“Bu teknolojiler henüz emekleme aşamasında, ancak bir sonraki boğa piyasasının sonuna kadar emir defteri tabanlı, çapraz zincirli bir DEX’in inşa edildiğini görebilirim.”

kripto borsa haberleri

Guy’a göre DEX’ler ayrıca merkezi borsaların kolay giriş ve çıkış rampalarını sunmuyor ancak bunun yakında değişebileceğini belirtiyor.

“İyi haber şu ki, kripto daha yaygın bir şekilde tutulmaya başlandığında paranızı sokmak ve çıkarmak daha kolay hale gelecektir… Özetle, DEX’lerin önümüzdeki yıllarda CEX’lerin yerini alacağından eminim. Bunun yalnızca kripto endüstrisinin merkezi unsurlarına karşı uygulanabilir olacak, düzenlemeleri ile hızlanacağını düşünüyorum.”

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried milyarlarca dolarlık müşteri fonunu, kendisinin de kurucusu olduğu bir ticaret firması olan Alameda Research’e ödünç vererek yanlış kullanmakla suçlanıyor. ABD federal düzenleyicilerinin skandalı soruşturduğu bildirildi. Türkiye de FTX ve Bankman-Fried’i olası dolandırıcılık suçları nedeniyle soruşturuyor.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin de FTX’in çöküşünü araştırmak üzere Aralık ayında bir oturum düzenlemeyi planladığı bildirdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!