Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

R. Kiyosaki, Sorun Bitcoin Değil FTX Dedi!

Bitcoin ve genel olarak kripto para endüstrisi, kripto ticaret platformu FTX’in çöküşünün getirdiği acıyla hala başa çıkmaya çalışıyor.

Buna rağmen çok satan Rich Dad, Poor Dad kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin ve Ethereum’un uzun vadede yaşayabilirliği konusunda iyimserliğini koruyor.

Kiyosaki, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para biriminin eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in davranışlarından sorumlu tutulamayacağına dikkat çekti.

Kripto para piyasası borsanın çöküşüyle sarsılırken BTC geçen hafta değerinin neredeyse %20’sini kaybederek son iki yılın en düşük seviyesine geriledi. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da geçtiğimiz hafta %23’ten fazla değer kaybetti. ETH güncel fiyatını görmek için tıklayın.

bitcoin haberleri

Bitcoin’e Olan İnancımızı Koruyoruz

Kripto para piyasasının değeri bu yıl 1,4 trilyon dolardan fazla azaldı, çünkü sektör FTX’in çöküşüyle daha da kötüleşen iş başarısızlıkları ve likidite sorunu gibi sorunlardan etkilendi.

Bir hafta önce Kiyosaki, BTC’nin fiyatındaki önemli bir düşüşü bir fırsat olarak değerlendireceğini ve korkuya neden olmayacağını iddia etti. Rich Dad Radio Show’un geçen haftaki yayınında çok satan yazar, konuk Mark Moss ile FTX fiyaskosunu ve bitcoin’i tartıştı.

ftx haberleri

Kiyosaki’ye göre kendi yaş grubundaki birçok kişi, son krizin ardından kripto paralara sırtını döndü ancak o iyimserliğini koruyor:

“Bitcoin konusunda yükselişimi sürdürüyorum… Bitcoin, Sam Bankman-Fried ile aynı şey değil. Sorun Bitcoin’de değil, FTX’te.”

Kiyosaki, başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin en açık sözlü savunucularından biri olmaya devam etti ve bir röportajında yaklaşık 6.000 $ karşılığında satın aldığını ve hala varlığını koruduğunu doğruladı.

Bu Kripto’nun Suçu Değil

FTX ve Bankman-Fried’in başarısızlığından dolayı kriptonun suçlanamayacağını, tıpkı ‘kıymetli metal borsa yatırım fonlarının kötü yönetiminden dolayı gümüşün suçlanamayacağı gibi’ vurguladı.

En son kripto sorunları, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun borsasının FTT tokenlerini satacağını açıklamasıyla ortaya çıktı.

FTT, FTX kripto para borsasının yerel kripto para birimidir. Binance’in eylemi, daha önce 32 milyar dolar değerinde bir işletme olan FTX’in çöküşünü tetikledi. O zamandan beri FTX iflas başvurusunda bulundu.

Kanadalı bir işadamı, girişimci ve televizyon kişiliği olan “Bay Harika” lakaplı Kevin O’Leary, SBF’den “bitcoin’in Warren Buffett’ı” olarak bahsetti, ancak Kiyosaki bunun yerine ondan “kripto para biriminin Bernie Madoff’u” olarak bahsetti.

Bernard Lawrence Madoff, toplamda yaklaşık 65 milyar dolar ile tarihin en büyük Ponzi dolandırıcılığını gerçekleştiren Amerikalı bir dolandırıcı ve finansçıydı.

ABD Adalet Bakanlığı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu şu anda FTX’i soruşturuyor.

bitcoin haberleri
kaynak: tradingview

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!