Kripto Borsa Haberleri

Kripto Borsası Binance, Likidite ve İşlem Hacminde Liderliğini Koruyor

Dijital varlık analitiği firması Kaiko tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, kripto borsası Binance, birden fazla alanda liderlik konumunu sürdürüyor. Raporda, likidite açısından ilk on kripto borsası sıralanırken, Binance listenin başında yer alıyor. Binance’i Bybit ve Coinbase takip ediyor.

Kaiko, likidite puanı oluşturmak için hacim ve piyasa derinliği de dahil olmak üzere beş ölçüm kullanıyor. Bu ölçüme göre 43 borsanın sıralaması yapıldığında, dünyanın en büyük borsası olan Binance’in ilk sırada yer aldığı görülüyor.

binance likidite ve islem hacminde liderligini koruyor

Ancak, yönetişim puanları gibi ek faktörler dikkate alındığında, Binance üçüncü sıraya geriliyor ve Coinbase ve Bitstamp’ın gerisinde kalıyor.

Kaiko, likidite sıralamasını borsaların işlem hacmi, hacim payı, piyasa derinliği, değişim katsayısı dağılım puanı ve piyasa kalite puanının bir karışımından alıyor.

Raporda, bu yılın ilk çeyreğinde Binance’in açık ara en fazla işlem hacmine sahip olduğu belirtiliyor. İkinci sırada ise Upbit yer alıyor.

Ancak Kaiko, Kore kripto borsasının Binance’e göre daha az şeffaflığa sahip olması nedeniyle genel sıralamada son sırada yer aldığını söylüyor.

Rapordan çıkan ana sonuçlar şunlardır:

  • Binance, likidite ve işlem hacmi açısından liderliğini koruyor.
  • Bybit ve Coinbase, Binance’in ardından en likit borsalar olarak sıralanıyor.
  • Upbit, yüksek işlem hacmine rağmen şeffaflık eksikliği nedeniyle genel sıralamada son sırada yer alıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan içerikler tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!