Kripto Borsa Haberleri

Binance CEO’su CZ, “Yeni Kripto Borsalarına İhtiyaç Var” Dedi!

Dünyanın hacim açısından en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su CZ, kripto sektörünün daha fazla merkezi olmayan borsaya gereksinimi olduğunu belirtti.

Binance CEO’sundan Öneriler

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, son dönemde paylaştığı bir mesaj serisinde, DEX’lerin eksiklikleri olmasına ve kendisinin büyük bir merkezi kripto borsası (CEX) yönetiyor olmasına rağmen, merkezi olmayan kripto değişim platformlarının sektörün tam da ihtiyaç duyduğu şey olduğunu ifade ediyor.

“Daha çok DEX’e gereksinimimiz var. PancakeSwap, çoğu kullanıcıya sahipken, Uniswap da çoğu TVL’ye (toplam değer kilitli) sahiptir. Bu hâlâ ‘aşırı merkezi’… (Bunun benim yüzümden olduğunu biliyorum.) Daha fazla seçeneğe ihtiyacımız var.”

Yakın zamanda, öncü bir DEX olan PancakeSwap’in en yeni sürümü hem BNB Zinciri’nde hem de Ethereum’da (ETH) piyasaya sunuldu.

binance-ceosu-cz

Zhao, Binance’in DEX’lerin öz denetimini CEX’lerin likidite ve performansıyla birleştiren hibrit bir kripto değişim platformu geliştirmesi gerektiğini öneriyor.

Zhao’ya göre, böyle bir hedef “söylemeye eylemden daha kolaydır” çünkü mevcut blockchain teknolojisi gereken işlem hacmini desteklememektedir.

“Söylemek eylemden kolaydır. Fon güvenliğini de sağlamalısınız. İşlemin karşı tarafının ödeme alıp almadığından ve kimsenin sistemi, yani gerçek zamanlı işlemleri manipüle edemeyeceğinden emin olmalısınız. Blockchain verimliliği henüz yeterli değil.”

PancakeSwap gibi popüler merkezi olmayan borsaların, yeni olanlara kıyasla daha güvenilir olduğunu belirten bir kullanıcıya cevaben Zhao, DEX’lerin siber saldırı ve güvenlik açıkları sorunlarıyla karşılaşabileceğini vurguluyor.

“Evet, DEX’ler de saldırılara maruz kalıyor, kod açıkları vb.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!