Bitcoin AnalizleriBitcoin Haberleri

Kripto Analitik Firması IntoTheBlock’a Göre Bitcoin Vadeli İşlemler Boğa Sinyali Veriyor!

Önde gelen bir analitik firması, Bitcoin (BTC) vadeli işlem piyasasının daha önce piyasa diplerini işaretleyen bir grafik gösterdiğini söyledi.

Bitcoin için mevcut sinyaller mevcut

IntoTheBlock, BTC vadeli işlem sözleşmelerinin spot piyasalarda kral kriptonun değerinden önemli ölçüde daha düşük fiyatlandırıldığı bir durum olan keskin bir gerilemeye tanık olduğunu ortaya koyuyor.

Analitik firmasına göre gerileme, son iki hafta içinde BTC için yüksek satış baskısına işaret ediyor.

bitcoin haberleri
kaynak: intotheblock/twitter

IntoTheBlock, vadeli işlem piyasaları gerilemedeyken, Bitcoin için fonlama oranlarının şu anda oldukça negatif bölgede olduğunu, bu da tüccarların BTC’yi büyük ölçüde açığa çıkardığını veya kral kriptonun değerinin düşmeye devam edeceğine dair iddiaya girdiğini gösteriyor.

Tüccarlar, piyasayı açık bir daralmaya hazırladığı için aşırı derecede negatif fonlama oranlarını dikkate alma eğilimindedir.

Aradaki farkı cebe indirmek için daha düşük bir fiyata satma umuduyla bir varlığın birimlerini belirli bir fiyattan ödünç alan piyasa katılımcıları, ticaret eğilimlerine karşı hareket ederken varlıkları geri almaya zorlandıklarında kısa bir sıkışma gerçekleşir.

Analitik firmasının ifadesi,

“Mart 2020 ve Mayıs 2021’de olduğu gibi vadeli işlem sözleşmelerinin geriye dönük olduğu zamanlar, piyasa dipleriyle aynı hizaya gelme eğilimindedir. Benzer bir eğilim, oldukça negatif fonlama oranlarında da gözlemlenebilir. Bitcoin dip mi yapıyor?”

bitcoin haberleri
kaynak: intotheblock/twitter

Bitcoin bu haber yazılırken, 2022’deki en düşük seviyesi olan 15.546 Dolar’dan yaklaşık %7 artışla 16.610 Dolar’dan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!