Altcoin Haberleri

Elon Musk Karşıtları Piyasaya Sürdü! Büyük Patlama Yaşadı! İşte FUCKELON!

Elon Musk, bir zamanlar kripto para sektörünün kahramanı olarak görülürken yaptığı son yorumlardan sonra sektörde pek sevilen bir kişi olarak görülmemeye başlandı.

Elon Musk’ın Bitcoin Manipülasyonuna Sert Tepki

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fosil yakıt tabanlı madenciliğini eleştiren Musk, sadece bununla da kalmadı. Bitcoin’in merkezsiz olmadığını ifade edip elindeki BTC’leri satabileceğini bile ima eden Musk, bu açıklamaları ve etkisi ile ise fiyatın sert düşmesine yol açtı.

Elon Musk’ın Bitcoin fiyatını etkileyen açıklamaları sonrasında ise merkezsiz kripto para sektöründen kendisine oldukça orijinal bir tepki geldi. Anonim geliştiriciler tarafından piyasaya sürülen F*ck Elon Musk (F*CKELON) projesi, kısa sürede inanılmaz bir yükseliş yakaladı.

F*CKELON Coin Nedir?

Binance Smart Chain üzerinde  de bir kopyasının piyasaya sürüldüğü görülen F*CKELON, kısa sürede 260 kat değerlenerek kripto para sektörünün ne kadar çılgın bir yer olduğunu gözler önüne serdi. Dextools üzerindeki grafiğe bakıldığında fiyatın dipten 0,00055205 dolar seviyesine kadar yükseldiği görülüyor.

ekran resmi 2021 05 17 21.39.41

Söz konusu kripto para projesi ciddi bir yükselişten sonra yeniden dibi görse de Elon Musk’ın yaptığı yeni açıklamalar ile artışa geçti. Bunun aslında kripto para topluluğunun Elon Musk’a yönelik tepkisini ortaya koyma biçimi olduğu söylenebilir.

Proje kısa sürede rekor kırdıktan sonra ise yine sert bir şekilde düşüş yaşadı. Bu tip projelere çok dikkatli yaklaşılması gerektiği ve bunların hiçbir güvenceye sahip olmadığı unutulmamalı. Yine de Elon Musk’ın Bitcoin veya kripto para sektörü hakkında açıklama yapacağı günlerde söz konusu projenin yeniden yükselişe geçmesi beklenebilir.

Sansasyonel Kripto Para Projesinin Amacı Ne?

Projenin Reddit üzerindeki tanıtımına bakıldığında ise bunun tek amacının aslında Elon Musk’a tepki göstermek olduğu görülüyor. Son zamanlarda adından söz ettiren FEG’in modeline benzer bir dağıtım modeli olan proje, herhangi bir denetimden geçmediği için oldukça tehlikeli.

Proje kurucuları, “Elon Musk’ın piyasayı manipüle etmesinden bıktık” ifadesini kullanarak, amaçlarının Tesla’nın şirket ve hisse değerinin üzerine çıkmak olduğunu vurguladı. Projenin bunu başarması için ise 700 milyar doların üzerine çıkması gerekiyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!