Kripto Borsa Haberleri

Binance, Ripple (XRP) Hakkında Önemli Bir Duyuru Yaptı

Önde gelen kripto para platformu Binance, 31 Ocak tarihinde Ripple’ın kurucu ortaklarından Chris Larsen’e ait cüzdanından hırsızlıkla kaybolan 112 milyon dolar değerindeki XRP’nin 4,2 milyon dolar tutarındaki bölümünü başarıyla dondurduğunu duyurdu. Bu olay, 2024 yılının şu ana kadar yaşanan en büyük kripto para hırsızlık vakası olarak tarihe geçti.

Hırsızlar, Larsen’in cüzdanından çalınan XRP’yi altı değişik borsa üzerinden yasallaştırmaya çalıştı. Binance’ın dışında diğer kripto para borsaları, çalıntı varlıkların dondurulmasına ilişkin bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Binance’ın CEO’su Richard Teng, X sosyal medya platformunda yaptığı açıklamada, Binance ekibinin erken bir aşamada Ripple’da yaşanan suistimali öğrenip, hırsızlık sonucu çalınan 4,2 milyon dolar değerindeki XRP’yi dondurmayı başardığını belirtti ve bunun memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

binance

Gelecek Adımlar

Teng, blockchain dedektifi ZachXBT ve Ripple ekibi ile gerçekleştirilen iş birliği için teşekkürlerini iletti. Ayrıca, hack olayı konusunda hızlı bir şekilde bilgilendirme yaparak borsalara ulaşan kripto para topluluğuna da teşekkür etti.

XRP Ledger Vakfı’nın analitik ve uyumluluk direktörü Thomas Silkjæ, Teng’in gönderisine yaptığı yorumla, olayın başından itibaren süreci yakından izlediklerini ve Ripple tarafından saldırıyı araştırma yetkisi aldıklarını açıkladı.

Başlangıçta saldırının Ripple’ı hedef aldığı düşünülse de, Chris Larsen hızlı bir şekilde müdahale ederek saldırının kendi kişisel cüzdanlarına yönelik olduğunu açıkladı.

Saldırganın kimliğiyle ilgili net bir bilgi paylaşılmamış olmasına karşın, hırsızlıkta elde edilen fonların izini kaybettirmek amacıyla kripto para karıştırma hizmetlerinin (mixer) kullanılmamış olması dikkat çekici bir detay olarak öne çıkıyor.

31 Ocak’taki hırsızlık olayında, Larsen’in cüzdanından toplamda 213 milyon dolar değerinde 112,5 milyon XRP çalındı. Ripple ekibi, çalınan varlıkların dondurulması amacıyla kripto para platformlarıyla aktif olarak iletişime geçmeye devam ediyor.

Binance, çalınan varlıkların bir bölümünü dondurmayı başarırken, OKX ve Kraken gibi diğer borsaların bu konuda henüz bir açıklama yapmadığı biliniyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!