Bitcoin Analizleri

Glassnode Raporuna Göre: Bir Ay İçinde 2,8 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Kripto Borsalarından Çıktı!

Önde gelen analitik firması Glassnode, BTC sahiplerinin coinlerini kendilerine saklama girişiminde bulunmaları nedeniyle kripto borsalarının büyük Bitcoin çıkışına tanık olduğunu ortaya koyuyor.

Glassnode’un borsa cüzdanlarında tutulan 30 günlük arzı izleyen Bitcoin borsası net pozisyon değişikliği metriğine göre, bu yazının yazıldığı sırada 2,8 milyar doların üzerinde değere sahip 179.250 BTC geçen ay merkezi kripto borsalarından çıktı. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

bitcoin analiz
kaynak: glassnode

Glassnode’un grafiğine bakıldığında, kripto değişim platformlarından ayrılan BTC’nin mevcut oranı dört yılı aşkın bir süredir en yüksek seviyesinde.

Bitcoin’in sadece %6,95’i borsalarda bulunuyor

Analitik firması Santiment de kripto borsalarında bulunan BTC arzını yakından takip ediyor. Santiment’e göre, BTC’nin kripto borsalarındaki arzı 24 Kasım 2018’den bu yana ilk kez %7’nin altına düştü.

“Santimentfeed verilerine göre, Bitcoin’in sadece %6,95’i borsalarda bulunuyor. Kara Perşembe’ye (Mart 2020) kadar BTC’nin kendi gözetimine geçmesinde kademeli bir değişim zaten vardı. Ancak FTX serpintisiyle birlikte bu eğilim hızlandı.”

bitcoin analiz
kaynak: santiment

Bu ayın başlarında Santiment, piyasa katılımcıları odak noktalarını dijital varlık borsalarından uzaklaştırdığında kriptonun sıçrama yapma geçmişine sahip olduğunu belirtti.

Kripto genellikle borsalar odak noktası olmadığında gelişir. Şimdiye kadarki en etkili borsa çöküşünün kalıcı şok dalgaları olacaktır. Ancak görüldüğü gibi bir geri dönüşün anahtarı odak noktasının borsa tokenlerinden uzaklaşıp Bitcoin’e geri dönmesi olacaktır.”

bitcoin analiz
kaynak: santiment

11 Kasım’da Sam Bankman-Fried’in FTX’i, kripto borsasının müşteri fonlarını yanlış kullandığı yönündeki suçlamaların ortasında iflas başvurusunda bulundu. Bu haber sektörde şok etkisi yaratarak pek çok yatırımcının dijital varlıklarını merkezi kripto platformlarından çekmesine yol açtı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!