ALTCOİNYORUM/ANALİZ

Binance Coin, MATIC, IOTA Fiyat Analizi: 16 Haziran

Altcoin piyasası, son iki günde önemli bir artış kaydettikten sonra, piyasa değerinde %4 oranında hafif bir düşüş gördü. CMC’de dördüncü sırada yer alan Binance Coin, fiyatı 15 Haziran’da düşmeye başlamadan önce istikrarlı kazançlar kaydetti. Benzer bir yörünge IOTA tarafından çizildi. Son olarak, 15 Haziran’da fiyatı neredeyse %8 düştüğü için MATIC de zayıflama belirtileri gösterdi. 

Binance Coin [BNB]

t1dukzaa 1536x700 1
Kaynak: BNB/USD – TradingView

BNB, 362,64 dolardan işlem görüyor ve ATH’sinden %46,81 oranda düştü. BNB, 19 Mayıs’taki düşüşten bu yana kapalı kanalında işlem görüyor ve ara sıra desteğini 319,4 dolardan test ediyor. Kripto paranın kilit direnci, yazı yazılırken 422.6 dolardı. 

Binance Coin’in 30 günlük oynaklığı 2.18 oldu. Ayrıca, BNB için Müthiş Osilatör, düşüş momentumunun sıfır çizgisinin üzerinde kırmızı çubukların hafif bir yükselişiyle içeri süzüldüğünü vurguladı. Fiyat hareketi güneye doğru devam ederse, kırmızı çubukların (uzunluk olarak) azalması, varlığı daha baskın bir düşüş bölgesine alacaktır. 

MATIC

s3g0yw0j 1536x699 1
Kaynak: MATIC/USD – TradingView

MATIC’in artan popülaritesi, birçok kişinin alt pazarına ne zaman gireceğini düşünmesine neden oldu. 19 Mayıs fiyat düşüşü yaşayan MATIC, sadece 36.12% aşağı yönde hareket etti.

7 günlük %14.74’lük bir fiyat artışının ardından, noktalı çizgi mum çubuklarının altında kaldığından Parabolik SAR tarafından gösterildiği gibi, bir fiyat yükseliş trendi grafiklerde yükseliş momentumu başlattı. Ancak, 15 Haziran’da fiyatı %8.4 düştü. 

Ayrıca, Sıkma Momentum Göstergesi, aktif bir sıkma salınımı (beyaz noktalar) gösterdi. Göstergeye göre hakim trend yükseliş eğilimindeyken, koyu yeşil çubuklarla birleşen sıkma salınımının görünümü, trendin tersine dönebileceği anlamına gelebilir. 

Alt için Göreceli Güç Endeksi (RSI) 66.2 idi ve varlığın aşırı alım bölgesinden toparlanmasını vurguladı. Ancak, satın alma baskısı hala geçerliliğini koruyor. Varlık, 11 Haziran’da destek işaretini test ettikten sonra 1,3 dolarlık desteği ile 1,95 dolarlık direnci arasında gidip geliyordu. 

IOTA [MIOTA]

iota 3 1536x604 1
Kaynak: IOTA/USD – TradingView

IOTA $ 1.1 seviyesinden işlem görüyor. Varlık, 0.935 dolar destek ve 1.197 dolar direnç arasında gidip geldiği için daha yavaş bir toparlanma kaydetti. Fiyatı bir günde %3,81 ve son 7 günde %2,24 düştü. 

Chaikin Para Akışı hafif bir artış kaydettiği için varlık için sermaye girişlerinin de arttığı görüldü. CMF göstergesi sıfır çizgisine dokunarak varlığı tarafsız bölgede tuttu. 

Son olarak, MACD çizgisi Signal çizgisinin yakınında hareket ediyordu, bu da varlık için düşüş eğilimi olabileceği anlamına geliyor. 

Kaynak: Ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu