Kripto Borsa Haberleri

Coinbase, Dijital Varlık Yöneticisini Satın Aldı!

ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase, kurumsal yatırımcı tabanını genişletmek amacıyla bir dijital varlık yöneticisi satın alarak büyümeye devam ediyor.

Kripto para borsasının resmi basın açıklamasına göre, One River Asset Management’ın bir iştiraki olan One River Digital Asset Management (ORDAM) satın alındı. Bu satın alma işlemi, kurumsal müşteri portföyünü genişletmek ve kurumsal yatırımcılara daha kapsamlı bir hizmet sunmak için attığı bir adım olarak görülüyor.

ABD’li kripto para borsası Coinbase’un satın aldığı One River Digital Asset Management (ORDAM), artık Coinbase Asset Management (CBAM) adı altında bağımsız bir iştirak olarak hizmet verecek.

coinbase haberleri

Coinbase kurumsal ilişkilerini güçlendiriyor

Coinbase’un kurumsal ürün başkanı Greg Tusar, yaptığı açıklamada satın almanın kurumlarla ilişkileri güçlendirmek amacı taşıdığını belirtti. Bu adım, kurumsal yatırımcılara daha iyi hizmet sunma hedefiyle attığı bir adım olarak görülüyor.

“Bu, kripto dünyasına daha fazla kurumsal sermaye getirmek istemekle ilgili. Bu kripto kışının diğer tarafında harika bir varlık yönetimi işi kurmayı umuyoruz.”

Kripto para borsası tarafından yapılan açıklamaya göre, dünya genelindeki en büyük 100 hedge fonunun yaklaşık dörtte biri halihazırda Coinbase’u kullanıyor.

One River Digital Asset Management (ORDAM), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıtlı bir yatırım danışmanıdır. Eric Peters, firma için hem icra kurulu başkanı hem de baş yatırım sorumlusu olarak görevine devam edecek. Ayrıca Peters, bağımsız bir işletme olan One River Asset Management’ın CEO’su ve CIO’su olarak görevine devam edecek.

Son beş günde, Coinbase’in hisse senedi (COIN) %10’dan fazla artarak yatırımcılarına kazanç sağladı. Ancak, geçtiğimiz ay %13,5 düşüş yaşayan COIN, yatırımcıları için dalgalı bir seyir izliyor. Yine de 2023 yılının başından bu yana %82’den fazla artarak, yatırımcılarına önemli bir getiri sağladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!