Kripto Borsa Haberleri

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Borsalarının Kendi Müşterilerine Karşı Bahis Yaptığını Söyledi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, kripto borsalarının yapılandırılma şeklinin kullanıcıların aleyhine çalışabileceğini söyledi.

Yeni bir Bloomberg raporunda Gensler, geleneksel finansın aksine, kripto para birimi borsalarının hizmetlerinin çeşitli yönleri arasında net ayrımlar oluşturmadığını belirtiyor.

Borsalar varlıkların korunmasından sorumlu olduklarından, bir pazarın her iki tarafında işlem yapmanın yanı sıra tüccarlar için yer sağladığından Gensler, bu tür “birleştirmenin” müşterilere zararlı olabileceğinden endişe ettiğini söylüyor.

“Kripto, müşterilerinin önünde ticaret yapan platformların birçok zorluğuna sahip.

Aslında, müşterilerine karşı pazar payı yaptıkları için genellikle müşterileri aleyhine işlem yapıyorlar.”

sec bitcoin vadeli islemleri konusunda uyardi

SEC başkanı ayrıca, en büyük üç sabit paranın hepsinin kripto borsalarına ait olduğunu gözlemleyerek, yani Bitfinex’in Tether’i (USDT), Coinbase’in ABD Doları’nı gözlemleyerek, 1’e 1 ABD dolarına sabitlemeyi amaçlayan sözde sabit paraları hedefliyor. Coin (USDC) ve Binance’in Binance Coin’i (BUSD).

Gensler, borsaların bu süreçte kara para aklamayla mücadele (AML) ve müşterini tanı (KYC) kurallarının atlatılmasına olanak sağladığından endişe duyduğunu söyledi.

“Bunun bir tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Üç büyük platformdan her biri, bu platformlarda ticareti kolaylaştırmak ve potansiyel olarak AML ve KYC’den kaçınmak için ticaret platformları tarafından kuruldu.”

Dün, Federal Rezerv ayrıca finansal istikrar hakkında uzun ve geniş kapsamlı bir rapor sırasında stablecoin’lerle ilişkili risklere ağırlık verdi. Fed, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) istikrarlı paraların rolünü yerine getirme, ancak hükümet kuralları ve güvenli destek ile olasılığından bahsediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!