Altcoin Haberleri

Binance, Şeffaflık Adına Bir Web Sitesi Kurduğunu Duyurdu!

Binance Cuma günü yaptığı açıklamada, müşteri varlıklarını dijital para birimi bekçisi olarak elinde tuttuğunu kanıtlamak için yeni bir rezerv kanıtı (PoR) web sitesi kurduğunu duyurdu.

Binance’in başlamak için Bitcoin rezervleri var. Şu anda şirketin BTC rezerv oranı %101’dir. Bu, kripto para biriminin tüm kullanıcı bakiyelerini karşılamak için yeterli arza sahip olduğunu gösteriyor.

Kullanıcılar, şirketin rezerv kanıtı ve müşteri yükümlülükleriyle ilgili olarak borsanın rezerv oranına daha fazla açıklık için web sitesini inceleyebilecekler.

Önümüzdeki haftalarda, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, ek tokenler ve ağlar tanıtacak.

TechCrunch’ın aktardığına göre BNB’nin kurucusu ve CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao yaptığı açıklamada, “Son olaylar göz önüne alındığında, topluluğun kripto para borsalarından şu anda geleneksel finans kurumlarından talep edilenden çok daha fazlasına ihtiyaç duyması mantıklıdır” dedi.

binance haber

Binance rezerv kanıtını çözüm olarak gösterdi

FTX’in başarısızlığı, diğer kripto para şirketlerini güveni artırmak amacıyla daha fazla şeffaflık sözü vermeye sevk etti. Tahminen 1 milyon alacaklı, çöküşün bir sonucu olarak milyarlarca dolar zarara uğradı.

Binance ve diğer bazı rakipler rezerv kanıtını bir çözüm olarak öne sürdü. CZ, kullanıcıların fonlarını doğrulamaları için bu son aracı sunmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Bu hamle, FTX kripto çöküşünden birkaç hafta sonra geldi. FTX söz konusu olduğunda, şirket ciddi bir likidite açığıyla karşı karşıya kalmıştı. Sam Bankman-Fried tarafından yönetilen borsa, artık yatırımcı ve son kullanıcı talebini karşılayamadığı için para çekme işlemlerini durdurdu.

Rezerv Kanıtı: Hızlı Bir Bakış

Üçüncü bir taraf, iddia edilen varlıkların gerçekten mevcut olduğunu doğrulamayı amaçlayan bir rezerv kanıtı üstlenir. Bir müşterinin varlıklarının nerede olduğunu ve nerede bulunduğunu ortaya çıkarabilir.

telegram 12

Bununla birlikte, rezerv kanıtı müşterilere fonlarının hala hesaplarında olduğunu ve ödünç verilmediğini gösterebilirken, tüm hikayeyi anlatmaz.

Finans uzmanlarına göre sorun, rezerv kanıtı bazen puslu bir resim verdiği için tüketicilerin genellikle önemli tehlikelerin farkında olmamasıdır.

Binance yaptığı açıklamada, fonlarını bağımsız olarak kontrol etmek isteyen kullanıcıların kaynak kodunu bir Python uygulamasına kopyalayabileceğini ve çapraz referans alabileceğini söyledi.

binance haberleri
kaynak: tradingview

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!