Bitcoin Haberleri

Santiment Raporu: Balinalar Eylül’den Beri Yaklaşık 4,8 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Topladı!

Kripto analitik firması Santiment’e göre Bitcoin’in (BTC) son fiyat artışı bir “balina pazarı” olmaya devam ediyor.

Santiment, Twitter’da 100-1.000 Bitcoin arasında tutan balina adreslerinin, en büyük kripto varlığının Eylül ayı sonundaki fiyat tabanından bu yana 4.78 milyar dolar değerinde 85.700 BTC biriktirdiğini belirtiyor.

Firmaya göre, bu büyüklükteki balinalar şu anda toplam arzın %21.3’üne sahip, tüm zamanların rekoru.

santiment
Kaynak: Santiment/Twitter

CoinGecko’ya göre Bitcoin, yazı yazılırken haftada yaklaşık %20 ve son 14 günde %33 artışla 57.579.46 $’dan işlem görüyor.

Sahipler ayrıca mevcut BTC boğa piyasasına hükmediyor gibi görünüyor. Zincir içi analist William Clemente, 306.900 Twitter takipçisine, Bitcoin arzının %85,1’inin en az üç aydır, tüm zamanların en yüksek seviyesinde hareket etmediğini söyledi.

santiment
Kaynak: Will Clemente/Twitter

Kripto içgörü firması Glassnode, Bitcoin HODLing (hayat için bekle) etkinliğindeki bir artışın, tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru mitinglerin öncüsü olma eğiliminde olduğunu söylüyor.

“Bu grup sonunda, fiyatların yükselmesini ve madeni paralarını kara getirmesini beklerken göreli arzlarının düzleştiği ‘zirve HODL’a ulaşır. Bu, aşağıdaki arz tablosunda açık maviden koyu maviye geçişle görselleştirilebilir… Tipik olarak, fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yükseldiğinde, boğa koşusu hareket eder ve bir arz sıkışması başlar.”

santiment
Kaynak: Glassnode

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!