Altcoin Haberleri

25 Haziran Ethereum İçin Neden Kritik?

Ethereum, 9 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek değeri olan 4375 $’a ulaştı, ancak yatırımcılar kısa ömürlü hissettiler. Bir hafta içinde %56’lık bir düşüş kaydederek 1880$’a düştü ve ardından 1728$’da bir başka düşük gözlemlendi. Şimdi, son birkaç hafta içinde, varlık 2000 doların üzerinde bir toparlanma kaydetti, ancak toplu olarak, sektör hala ağırlıklı olarak düşüşte.

Şimdi, 25 Haziran, Ethereum’un ATH aralığına ulaşmasına yardımcı olabileceği için büyük önem taşıyor.

25 Haziran; 2. Üç Aylık Ethereum Seçeneklerinin sona ermesi

we 1536x1097 1
kaynak: skew

Skew’e göre, Açık Faiz’de 1,5 milyar doların üzerinde bir değere sahip 646.300 ETH Opsiyonu 25 Haziran’da sona erecek. Haziran ayındaki toplam ETH sona erme tarihi şu anda 3,6 milyar dolar değerinde.

Ayrıca, yukarıda belirtilen sona erme tarihinin 26 Mart’ta gerçekleşen sona erme tarihinden ~%33 daha büyük olduğuna dikkat etmek önemlidir. İşte 1. Çeyrek Vadesinden sonra piyasanın gelişimi.

ethee 1536x745 1
İşlem Görünümünde ETH/USDT

Bitiş tarihinden 5 gün önce, Ether’in değeri grafiklerde %15.35 düştü. Ancak, 26 Mart ve 15 Nisan arasında, ETH’nin fiyatı küçük bir düzeltme yapılmadan önce %60,70 arttı. Varlık daha sonra Mayıs ayının 2. haftasına kadar başka bir ralli kaydetti. Şimdi, türev piyasasının etkilerini göz önünde bulunduran spekülatörler, vadenin ETH fiyatı üzerinde tekrar benzer bir etkiye sahip olabileceğini öne sürüyorlar.

Boğalar ve Ayılar arasında çizgi nerede çizilir?

Şimdi, Bybt.com’dan alınan verilere göre, daha yüksek ihtarlarla 2.200 dolardan çok sayıda arama seçeneği var. Bu, bu ~97k çağrı seçeneklerinin devreye girmesi için sona erme gerçekleştiğinde Ether’in fiyatının 2.200 doların üzerinde olması gerektiği anlamına geliyor. Aksi takdirde, bu seçenekler tamamen değersiz olacaktır.

Benzer şekilde, ~75k satım opsiyonu, yükseliş ve düşüş eğilimi gösteren tüccarlar arasında bir çizginin çekildiği 2.100$’lık bir kullanım fiyatı ile daha koruyucudur. Basın zamanında, Ethereum 2.400 dolar civarında konsolide oluyor, bu nedenle üstünlük yükseliş tarafında, ancak bir haftada çok şey değişebilir.

Ethereum için bir yükseliş döngüsünün devam etmesi , sona ermesine bağlı olabileceğinden, yatırımcıların bu üç aylık sona erme tarihine dikkat etmesi gerekiyor . Ether için piyasa yapısı, yükseliş/düşüş perspektifinden söz konusu olmaya devam etti. Bu nedenle, vade, ileriye dönük yönü dikte etmede nispeten önemli bir rol oynayabilir.

Kaynak: Ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!