Kripto Borsa Haberleri

FTX, 50 Alacaklısına 3,1 Milyar Dolardan Fazla Borçlu!

Yeni bir iflas başvurusuna göre, çöken kripto borsası FTX en büyük 50 alacaklısına 3,1 milyar dolardan fazla borçlu.

Yeni dosyalama, borsanın en büyük alacaklısının 226 milyon dolardan fazla borcu olduğunu ve ilk 10’un toplu olarak yaklaşık 1.45 milyar doları borçlu olduğunu gösteriyor.

ftx haberleri

Alacaklıların isimleri belgede listelenmez.

FTX’in hukuk ekibi, firmanın hâlâ nihai rakamları üzerinde çalıştığını söyledi

“Borçluların yapmış olduğu ancak henüz Borçluların defter ve kayıtlarına yansımamış ödemeler de dahil olmak üzere sıralanan tutarlarla ilgili soruşturması devam etmektedir. Borçlular ayrıca müşteri verilerine tam erişim elde etmek için çalışıyorlar.”

FTX bu ayın başlarında borsa CEO’su Sam Bankman-Fried’in firmanın ticaret şubesi Alameda Research’e milyarlarca dolar değerinde müşteri mevduatı ödünç vererek firmanın fonlarını yanlış yönettiği suçlamaları üzerine iflas başvurusunda bulundu.

John J. Ray III, Bankman-Fried’in 11 Kasım’da eski genel müdürünün istifasının ardından CEO olarak yerini aldı. Son iflas başvurularında Ray; borsanın güvenliği ihlal edilmiş sistemlerden, hatalı düzenleyici gözetimden ve “potansiyel olarak tehlikeye atılmış bireylerden” oluşan liderlikten muzdarip olduğunu söyledi.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin de FTX’in ani çöküşünü araştırmak için Aralık ayında bir duruşma düzenlemeyi planladığı bildirdi.

Güncel kripto fiyatlarını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!