Bitcoin AnalizleriBitcoin Haberleri

Usta Analist PlanB, Bitcoin’in (BTC) %500’den Fazla Patlama Yolunda Olduğunu Söyledi!

Bitcoin (BTC) analizleriyle tanınan popüler analist PlanB, amiral gemisi kripto varlığı için yükseliş eğilimini ifade ediyor.

Bitcoin Yükselişi Kaçınılmaz

Analist PlanB, dijital varlık borsası FTX’in çökmesi nedeniyle kriptoya yönelik mevcut duygunun düşüş eğiliminde olmasına rağmen, kral kriptonun bir sonraki yarılanmadan sonra 100.000 dolara ulaşmasının onu şaşırtmayacağını söylüyor.

bitcoin haberleri

PlanB’ye göre, Bitcoin için büyük bir ralliyi tetikleyebilecek bazı katalizörler arasında Rusya-Ukrayna savaşının sona ermesi veya para politikalarının gevşetilmesi yer alıyor.

“FTX’in [çöküşü] ve FTX’in müşterilerinin ve yatırımcılarının tüm sonuçlarıyla şu anda pek iyi görünmediğini biliyorum, ancak [bir sonraki halving’e kadar] önümüzde bir buçuk yıl var.

Dolayısıyla, parasal genişleme başladığında veya Rusya ile Ukrayna’daki savaş bittiğinde veya hangi tetikleyici olursa olsun, kolaylıkla [100.000$]’a ulaşabiliriz. Diyelim ki 2024, logaritmik regresyon ve stok-akış modelinin bir çapraz bağlantı olduğu, yani 100.000 $ bölgesinde. Evet, şaşırmam.”

Stok-akış modeli, bir varlığın mevcut fiyatını arzının üretilme hızıyla karşılaştırarak değer değişikliklerini tahmin eder.

Kripto piyasasının dibe vurup vurmadığı konusunda PlanB, Bitcoin’in tipik olarak rekor yüksek bir fiyata dokunduktan yaklaşık 18 ay sonra bir ayı piyasasının en düşük seviyesine ulaştığını söylüyor. Dibin önümüzdeki üç ay içinde oluşabileceğini belirtiyor.

“Ayı piyasasının dibi, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yaklaşık bir, bir buçuk yıl sonra. Ve bu bugün de geçerli. 2019’da, 2015’te doğruydu, bugün 2022’de de doğru. Ancak ayı piyasasının dibinden, dibe vurduğumuzda yukarı çıkacaktır.

Dolayısıyla yükseliş, yarılanma sırasında veya yarılanmadan sonra başlamıyor. Ayı piyasasının dibine ulaşıldığında başlayacak. Ve bu bugün olabilir. Veya gelecek ay. Ya da belki üç ay sonra. Ama gelecek.”

telegram 12

Bitcoin, haber yazılırken 16.551 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!