Kripto Borsa Haberleri

Garanti BBVA, Kripto Para Dünyasına Kapılarını Açıyor: Yeni Cüzdan ve Transfer Hizmetleri Başladı!

Garanti BBVA, kripto para evreninde büyümeye devam ediyor. Banka, kripto para hizmetlerini başlattığını ve bu hizmetlerin ilk olarak bankanın çalışanları tarafından kullanılacağını belirtti. “Garanti BBVA Kripto” adı verilen bu yeni hizmet, kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde saklanması ve transfer edilmesi işlemlerini kolaylaştıracak.

Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi, her geçen gün daha fazla popülerlik ve kabul görüyor. Bu durum, geleneksel finans sektörünün önemli oyuncuları olan bankaların da bu trendi görmezden gelmemesini gerektiriyor. Garanti BBVA’nın bu yeni adımı, “Garanti BBVA Kripto”, bu eğilimin en güncel kanıtıdır.

garanti bbva kripto

Garanti BBVA’nın Kripto Para Yolculuğu

“Kripto Paraların ABC’si” adlı bir finansal okuryazarlık bölümüne websitesinde yer veren Garanti BBVA’nın kripto para birimlerine olan ilgisi yeni değil. 2022 yılının sonunda, banka LinkedIn’de “Dijital Varlık Yönetimi Müdürlüğü” bünyesinde “Dijital Varlık Likidite Yönetimi Proje Sorumlusu/Product Owner” pozisyonu için iş ilanı yayınladı.

Yine 2022 yılında, banka “Kripto Varlık” işlemleri projesi kapsamında “Kripto Varlık Yetkilisi/Uzmanı” pozisyonu için iş ilanı yayınladı. İş ilanında belirtilen sorumluluklar, bankanın kripto para saklama hizmetlerini planladığını gösteriyordu.

Garanti BBVA Kripto: Yeni Hizmetler Başladı

Gözde Ulukan’ın Webrazzi’deki haberine göre, Garanti BBVA kripto paraların saklama ve transfer işlemlerini sağlayacak olan yeni ürünü “Garanti BBVA Kripto”yu, bir şirket içi e-posta ile kendi çalışanlarına tanıttı.

“Garanti BBVA Kripto” hizmeti, kripto para birimlerinin alım-satım işlemlerini desteklemese de, bu işlevin gelecekte hizmete dahil edileceği belirtildi. “Garanti BBVA Kripto” hizmetinin, genel banka müşterileri için ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belirsiz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!