BORSA

Türkiye’de Dolandırıcı Krizi Sonrası Güvenli Borsa Arayışı Arttı! Binance Açık Ara Öne Geçti!

Türkiye, Merkez Bankası tarafından çıkarılan yönetmelik ile başlayan ve yerli kripto para borsalarında yaşanan vurgunlara kadar uzanan süreçte Bitcoin’i ve kripto paraları tartışmaya devam ediyor.

Kripto para yasaklandı mı yasaklanmadı mı karmaşasından henüz çıkmışken yeni bir dolandırıcılık türüyle tanışan yatırımcılar sudan çıkmış balığa döndü.

Bu süreçte Bitcoin fiyatında yaşanan sert dalgalanmalar da bu işin adeta tuzu biberi oldu.

Analist Lex Moskovski’ye göre açgözlülüğün azaldığı ve korkunun yükseldiği bu ortamda Türklerin Bitcoin aramaları da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Yerli borsalardan tedirgin olan yatırımcıların güvenli liman bulmak için CoinmarketCap’ta yaptıkları araştırmalar da %44 oranında arttı.

Türklerin Binance’a olan ilgisi de arttı. Moskovski, Türklerin Binance ziyaretlerinin %14.6 oranında arttığını ifade etti.

Aslında yaşanan son gelişmelerin piyasadan kaçıştan ziyade güvenli bir liman arayışını tetiklediği görülüyor. Bitcoin’e olan ilgi hala yüksek seviyelerde seyrederken, yatırımcılar paralarını güvenle tutabilecekleri yeni platformlar arıyorlar.

Uzmanlar kripto para borsalarının sadece alım satım için kullanılmasını ve kripto varlıkların borsalarda değil soğuk cüzdanlarda saklanmasını tavsiye ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!