Kripto Borsa Haberleri

XRP Avukatı, Gary Gensler’in Kripto Piyasası Çöküşünü Tetikleyebileceğini Söyledi!

Avukat XRP destekçisi John Deaton, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’in eylemlerinin piyasaların %50 daha çökmesine neden olabileceğini düşünüyor.

Deaton Twitter’da yaptığı açıklamada, ilk olarak altı ay önce Gensler’in büyük bir kripto borsasına dava açabileceğini savunduğunu söyledi.

Gensler, iki yıldır kriptonun peşinde!

“Bugün buna daha da inanıyorum çünkü %50’lik bir çöküşe daha neden olabilir. O zaman yerleşikler daha büyük bir pay alır.”

Deaton, Gensler’in iki yıldır kriptonun peşinde olduğunu söyledi. SEC’in onun liderliğinde İcra Bölümü’nün Varlıkları ve Siber Birimi’nin büyüklüğünü neredeyse iki katına çıkardığına işaret ediyor.

kripto haberleri

Deaton, SEC’in iflas eden kredi platformu BlockFi’nin ikinci en büyük alacaklısı olduğunu iddia etti. Bir iflas başvurusu aslında düzenleyicinin BlockFi’nin dördüncü en büyük alacaklısı olduğunu gösteriyor. SEC’in şirkete karşı 30 milyon dolarlık teminatsız bir talebi var.

Deaton şu ifadeleri kullandı;

“Tek başına bu gerçek bile niyetle ilgili çok şey anlatıyor. Kendinize 100 milyon dolarlık BlockFi anlaşması ile hangi kayıt gerekliliklerinin uygulandığını sorun. Sektör uygulamalarını nasıl geliştirdi?”

Avukat, San Francisco ödeme şirketi Ripple’a karşı devam eden SEC davasında aktif bir rol oynadı. Deaton, XRP destekçileri adına, düzenleyicinin bu davada özet yargı talebine karşı bir amicus özeti sundu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!