Altcoin Analizleri

XRP Fiyatı Analizi – Ripple’ın Değeri 0,60 Doların Altına Geriler mi?

XRP fiyatı, son bir günlük süreçte %4,5’luk bir düşüşle 0.663825 dolar seviyesine geriledi. Genelde bakıldığında, kripto para piyasası son 24 saatte %1.4’lük bir değer kaybı yaşadı. XRP’nin son haftada %7,5 oranında bir düşüş gösterdiğini görüyoruz. Bugün yaşanan bu düşüş, XRP’nin işlem hacmini 1 milyar doların üzerine çıkardı.

Ancak XRP, son bir ayda %36 ve son bir yılda %77’lik bir artış göstererek değer kazandı. Bazı analistlere göre XRP, genel piyasa ortalamasına kıyasla daha fazla değer kaybediyor çünkü yatırımcılar belirsiz yatırım ortamında karlarını realize etme kararı alıyorlar. Ancak XRP’nin temel değerlerinin sağlam olduğunu ve Ripple’ın işletme hacmini genişlettiğini görüyoruz. Bu durum, altcoin’in yakında değer kazanacağına işaret ediyor.

XRP, 0,60 Doların Altına İnebilir mi?

XRP’nin fiyat grafiğini incelediğimizde, kripto paranın son dönemdeki düşüşlerin en alt noktasına yaklaştığını ve bir toparlanma sürecine girebileceğini görüyoruz.

xrp 2
kaynak: tradingview

Özellikle, XRP’nin göreceli güç endeksi (mor renkte görülen) 30 seviyesine kadar geriledi. Bu durum, son birkaç hafta içindeki hareketlerine bakıldığında satış baskısının arttığını gösteriyor. Aynı zamanda, yakın zamanda bir yükseliş trendine girebileceğinin de işaretidir. Kripto paranın 30 günlük hareketli ortalaması (sarı renkli olan) 200 günlük ortalamasının (mavi renkli olan) altına doğru ilerlemekte, bu da bir düzeltme hareketinin yakın olduğunu gösteriyor.

Ancak, XRP’nin biraz daha düşebileceğini ve ancak bu durumdan sonra toparlanma sürecine girebileceğini düşünüyorum. Temmuz ortasındaki en yüksek seviyeden bu yana, XRP’nin destek seviyesi (yeşil renkte görülen) sürekli düşüyor. Bu durumda, XRP’nin 0,65 doların altına düşmesi yatırımcılar için beklenmedik bir durum olmamalı, ancak büyük ihtimalle 0,60 doların altına düşmeyecektir. Dip seviyeyi bulduktan sonra, temel analizler XRP’nin, Ripple’ın Temmuz’daki SEC davasındaki önemli zaferinin ardından istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam edeceğini öngörüyor.

Bu karar, Ripple’ın iş modelini daha hızlı bir şekilde genişletmesini sağladı. Bu hafta, şirketin İngiltere Merkez Bankası ile birlikte XRPLedger kullanarak ödemelerin senkronize edilmesini araştırdığı ortaya çıktı.

Bu durum, Ripple’ın Palau Cumhuriyeti ile başlattığı stablecoin denemesinin yanında, birçok kurum ve organizasyonun blockchain ve kripto para birimlerine yatırım yaparken Ripple’ı tercih edeceğini gösteriyor. Bu durum, Ripple’ın büyümeye devam edeceğini ve XRP’nin de bu büyümeye paralel olarak değer kazanacağını gösteriyor. Bu yüzden, XRP’nin önümüzdeki birkaç hafta içinde 0,70 dolar seviyesine yükselmesi ve yılın ilerleyen aşamalarında 0,80 ve 0,90 dolar seviyelerine ulaşması beklenmelidir.

XRP’nin Ethereum Tabanlı Versiyonu: XRP20

Bazı yatırımcılar, XRP’nin kademeli büyüme sürecinden rahatsız olabilir. Bu durumda, ilk büyüme ataklarına ve büyük rallilere hazırlanan yeni altcoin’lere yönelebilirler. Bu tür bir coin, XRP’nin ERC-20 tabanlı versiyonu olan XRP20 olabilir. XRP20, bu haftanın başında yapılan ön satışında 200.000 doların üzerinde bir değer topladı.

Ethereum tabanlı XRP20, sahiplerine stake etme ve böylece pasif gelir elde etme olanağı sunuyor. Ancak XRP 20’nin ön satış fiyatının, 2014’teki XRP fiyatı olan 0.000092 dolar olması ilginç. Bu durum, XRP20’nin yatırımcılara ilk seferde XRP’yi kaçırma şansını telafi etme ve son derece düşük bir fiyatla yeni bir tokena yatırım yapma fırsatı sunduğunu gösteriyor. Orijinal XRP gibi, XRP20’nin toplam maksimum arzı da 100.000.000.000 olacak, bunun %40’ı ön satışa ayrılırken, %40’ı stake ödülleri için rezerve edilecek.

telegram 12

Toplam arzın %10’u zamanla yakılacak, bu da altcoin’in deflasyoner olmasını sağlayacak. Bu durum, XRP20’ye ilk yatırımcıların ön satışa ne kadar hızlı katıldığı göz önüne alındığında, kripto para biriminin fiyatının zaman içinde artmasını sağlayabilir. Yeni yatırımcılar, XRP20’nin resmi web sitesini ziyaret ederek ve cüzdanlarını bağlayarak bu satışa katılabilirler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!