Kripto Borsa Haberleri

Silvergate Bank, Coinbase’in Ödemeleri Kesmesi Üzerine Düşüş Yaşadı!

Silvergate’in hisse senedi fiyatı, ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in ödemelerini kesme kararıyla ciddi bir düşüş yaşadı.

Coinbase, son açıklamasında, bankanın son 24 saat içinde hisse senedi fiyatının %45’ten fazla düştüğünü fark ederek, artık Silvergate’ten gelen ödemeleri kabul etmeyeceğini ve bu ödemeleri başlatmayacağını belirtti.

“Son gelişmeler ışığında ve ihtiyatlı olmak adına Coinbase artık Silvergate’ten ödeme kabul etmiyor ya da başlatmıyor…

Coinbase’in bankaya kurumsal maruziyeti çok azdır.”

silvergate haberleri

Silvergate %49,6 oranında düşüş yaşadı

Şu anda bankanın hisse senedi fiyatı 6,87 dolar seviyesinde işlem görüyor ve bu rakam, bir gün önceki 13,53 dolarlık fiyatından %49,6’lık devasa bir düşüş anlamına geliyor.

Aynı şekilde, başka bir önde gelen kripto para şirketi de banka ile olan bağlantısını aynı nedenlerle kesiyor. Stabilcoin ihracatçısı Paxos, banka hesaplarına yapılan tüm transferlerin durdurulduğunu açıkladı.

“Banka ile yaşanan son gelişmeler ışığında Paxos, banka hesabımıza yapılan tüm SEN [Silvergate Exchange Network] transferlerini ve havalelerini durdurdu. Paxos tüm giden ödemeleri işlemeye devam edecektir.”

Banka, kısa bir süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yıllık mali raporunu sunmakta gecikme yaşayacağını açıkladı. Geçtiğimiz yıla ait raporda, devam eden kripto düşüşü nedeniyle şirketin 2022’nin son çeyreğinde 1 milyar dolar kaybettiği ortaya çıktı.

Kripto dostu banka, önde gelen kripto para borsası FTX’in çöküşünden özellikle etkilendi. Önceden bildirildiği gibi, FTX ekosisteminin çöküşü Silvergate’ten 8 milyar dolar değerinde fon çıkışına yol açtı.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!