Kripto Borsa Haberleri

FTX Yeni CEO’su, Ayakta Kalan Yan Kuruluşların Satışını Değerlendiriyor!

İflas etmiş kripto borsası FTX’in yeni CEO’su, şirketin önümüzdeki haftalarda bazı yan kuruluşlarını satma ve yeniden sermayelendirme olasılığını değerlendirdiğini söyledi.

FTX’in Yan Kuruluşları Hâlâ Ayakta

Sam Bankman-Fried’in yerini alan John J. Ray, firmanın bağlı şirketlerine ilişkin bir incelemenin, FTX’in bazı yan kuruluşlarının sorumlu yönetim ve “değerli bayilikler” ile hâlâ ödeme gücüne sahip olduğunu gösterdiğini söylüyor.

ftx haberleri
ftx yeni ceo'su, ayakta kalan yan kuruluşların satışını değerlendiriyor! 1

Daha sağlıklı şirketler arasında türev platformu LedgerX ve iflas işlemlerine dahil olmayan beyaz etiketli aracılık hizmetleri sağlayıcısı Embed Clearing var.

“Önümüzdeki haftalarda, bu yan kuruluşlar ve çalışmalarımız devam ederken belirlediğimiz diğer şirketlerle ilgili satışları, yeniden sermayelendirmeleri veya diğer stratejik işlemleri keşfetmek önceliğimiz olacak.”

Şirket, halihazırda bazı işletmelerinin satışı ve yeniden düzenlenmesi için hazırlandığını söylüyor. Ayrıca, mahkemenin onayına bağlı olarak New York merkezli küresel finansal hizmetler şirketi Perella Weinberg Partners’ı lider yatırım bankası olarak görevlendirdi.

Ray şunları ekledi,

“Kurumsal yönetişim başarısızlıklarının Bölüm 11 davalarımızı açmadan önce uygulamamızı engellediği düzenlemeleri hayata geçirirken tüm çalışanlarımızdan, satıcılarımızdan, müşterilerimizden, düzenleyicilerden ve devlet paydaşlarından bize karşı sabırlı olmalarını saygıyla rica ediyorum.”

FTX, iflasa yol açan bir dizi para çekme işleminin ardından bu ayın başlarında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!