Kripto Borsa Haberleri

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Şirketin Tam Rezerv Dijital Para Birimi Bankası Olmayı Planladığını Söyledi!

Circle’ın CEO’su, şirketin bir banka gibi düzenlendiği bir yola kararlı olduğunu söylüyor.

CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda Jeremy Allaire, ev sahibi Kate Rooney’ye Circle’ın her müşterinin mevduatının tamamını para çekme işlemleri için hazır tutacak bir kripto bankası olmayı planladığını söyledi.

“Tam rezerv dijital para bankası olmak istiyoruz. Bunun için bir çerçeve istiyoruz. Böyle bir lisans mevcut olsaydı, o lisansa başvurmak isteriz… Dünyanın tam bir rezerv bankacılık sistemine ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Dünyanın çok daha güvenli temel katman parasına ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz ve stabilcoinlerin temsil ettiği şey bu. Ve bu, Federal Rezerv’in denetlediğini söyleyen bir şey haline gelirse ve biz de bu şekilde yetkilendirildik ve işletildik ve bununla birlikte gelen denetim miktarına sahip olduk, bu kesinlikle yapacağımız bir şey.”

circle

Tam rezerv bankacılığı sistemi, bankaların mudi fonlarının yalnızca bir kısmını ellerinde bulundurduğu daha yaygın sistem olan kısmi rezerv bankacılığına bir alternatiftir.

Allaire’nin Circle’ın uzun vadeli planını ifşa etmesi, CEO’nun dünya çapında dijital dolar talebinin arttığına tanık olduğunu söylemesiyle ortaya çıkıyor.

“Kesinlikle tüm dünyada talep görüyoruz ve bu aslında pandemi vurduğunda, USDC’nin gerçekten çarpıcı bir büyüme gibi çok fazla büyüme görmeye başladığı ve dolayısıyla dijital dolar talebinin başladığı bir şeydi. son derece küreseldir.

Bu sabah gerçekten hızlı büyüyen bir şirketle tanıştım ve onlar Latin Amerika’dalar. Arjantin’de kuruldular. Şirketlerin Latin Amerika içinde, kendi operasyonları içinde ve uluslararası alanda para taşımasına yardımcı olan ürünler ürettiler ve USDC bunun temel bir parçası ve bu çok derin…

ABD ve Meksika arasında USDC kullanarak milyarlarca doların üzerinde havale işlemleri yaptıkları Meksika gibi pazarlarda, tarihsel olarak yağmacı olan bir ortamda daha hızlı [ve] daha ucuz olan başka şirketlerimiz var…

Afrika’da, Asya’da, dünyanın birçok yerinde talep görüyoruz.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!