Bitcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Cowen’a Göre Bitcoin İçin En Kötü Durum Senaryosu!

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinden %75’in üzerinde düştükten sonra dibe vurup vurmadığını inceledi.

Cowen: Bitcoin büyük bir çöküşün eşiğinde olabilir

Cowen YouTube abonelerine, amiral gemisi kripto varlığının ticaret geçmişine dayanarak Bitcoin’in büyük bir çöküşün eşiğinde olabileceğini söyledi.

Bitcoin için muhtemelen çok yakında ortaya çıkacak pek çok konjonktürel gösterge var, değil mi?

Kripto para varlık sınıfında 2015’in başında, temelde 2014’ün sonunda büyük çöküşler yaşadık ama bu 2015’e de yansıdı. 2018’in sonunda büyük bir çöküş yaşadık.

Potansiyel olarak 2022’nin sonunda ya da 2023’ün başında kriptoda başka bir büyük çöküşe bakıyoruz. Bu, tarihsel olarak büyük bir çöküşe karşılık gelecektir. Ve ben bunun piyasa döngüsünün çöküşü olabileceğini iddia ediyorum.”

bitcoin
cowen'a göre bitcoin i̇çin en kötü durum senaryosu! 1

Kripto stratejistine göre, dijital varlıklar yaklaşık bir yıllık ayı piyasasından sonra dibe vuruyor.

“Sadece fiyat bazlı kapitülasyona değil, zamana dayalı bir kapitülasyona da ihtiyaç vardır ve çoğu zaman kriptoda bu en az bir yıllık bir ayı piyasası gibi görünür.

2013’te bir yıldan fazla sürdü, dibe vurması 14 ay kadar sürdü.”

İlgili Yazı: Milyarder Tim Draper, Bir Katalizörün Bitcoin (BTC) Fiyat Patlamasını Tetikleyeceğini Söyledi!

Cowen, dibe vurulabileceğinin kesin işaretlerinden birinin, en büyük 125 kripto varlığının toplam piyasa değerinin mevcut seviyelerden %20’nin üzerinde düşmesi olacağını söyledi.

“Bence bunun çöküş olup olmadığı ne kadar düşeceğine bağlı.

Eğer çok daha aşağılara inerse, buradan itibaren %20’den fazla bir düzeltme olursa, o zaman dibe vurduğumuzu iddia etmeye başlayabiliriz.

Eğer böyle olmazsa, o zaman hala tetikte olmamız gerektiğini düşünüyorum ve bunun biraz daha zaman alabileceğini varsayıyorum.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!