Bitcoin Haberleri

Popüler Yatırımcı, Bitcoin İçin Kötü Haberlerin Gelebileceğini Söyledi!

Bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) 2018 yılının ayı piyasasını en düşük seviyede saptarken, şimdi de kripto para biriminin düzeltmesinin henüz sona ermediğini öne sürüyor.

Kripto stratejisti olarak bilinen Bluntz, Bitcoin’in düşüş eğilimine hızlı bir yükselişle karşılık vermesini beklediğini aktarıyor.

Tüccarın görüşlerine göre, Bitcoin‘in düşüş grafiği, kripto para dünyasında daha fazla olumsuz gelişme olabileceğini işaret ediyor.

“Şimdi fiyat hareketinin daha uzun bir süre devam ettiğini görüyoruz ve muhtemelen 24.000 doların altına düşüyor. Dört saatlik grafikte, şu anda görünen alttaki trendle birlikte, kesinlikle bir tür yan yönlü üçgen oluşumu gibi görünüyor.

Risk/kazanç oranı şu anda yok olmuş durumda, ancak kesinlikle bir sonraki gün içerisinde bir yükselişi kısaltmayı planlıyorum. Diğer riskli varlıklar yükselirken kripto paranın bu şekilde işlem görmesi, bana daha fazla kötü haberin yakın olduğunu düşündürüyor.”

btc66

Bluntz, Bitcoin‘in kısa vadeli düşüş eğilimini belirtmesine rağmen, BTC’nin daha büyük zaman çerçevesinde bir boğa bayrağı oluşturma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Analiste göre, bir yükseliş devam modeli belirebilir, ancak hala Bitcoin’in daha düşük seviyelere gideceğini öngörüyor.

Öte yandan, başka bir kripto stratejisti olan Dave the Wave, piyasanın düşüşünde Bitcoin’in aylık performansını inceliyor. Mayıs 2021’de Bitcoin’in büyük bir düşüş yaşadığını belirten analist, aylık hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) göstergesinin, yeni bir boğa piyasasının başlaması için gerekli seviyeye çıktığını ve BTC’nin uzun vadeli yükseliş eğilimine işaret ettiğini söylüyor.

Yatırımcılar, MACD’nin olası trend değişikliklerini belirleyebileceği için bu göstergeyi dikkatle izliyorlar.

“Şu anda, BTC’nin aylık MACD’si ve sinyal hattı arasında bir fark bulunuyor.

Genel bakışta, oynaklık azalmış ve fiyat giderek daha istikrarlı hale gelmiş durumda.

Teknik olarak bakarsak, daha geniş bir zaman diliminde, (MACD) sıfır çizgisinin hemen altından daha yükseğe çıkmaya hazır görünüyor.

Boğa piyasası devam ediyor ve hala logaritmik büyüme eğrisi alım bölgesinde.

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 25.935 $ değerinde.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!