Bitcoin Haberleri

Yatırımcı Vays, Bitcoin’in Hâlâ Ayı Pozisyonunda Olduğu Konusunda Uyardı

Deneyimli kripto döviz işlemcisi Tone Vays, geçen haftaki artışa karşın Bitcoin’in (BTC) hala bir düşüş eğiliminde olduğunu belirtiyor.

Bir strateji toplantısında Vays, Bitcoin‘in son artışının BTC için yeni bir yükseliş eğilimi başlatmaya yetecek güçte olmadığını ifade ediyor.

Kripto strateji uzmanı, BTC’nin günlük çizelgede önemli bir hareketli ortalamayı tekrar direnç olarak test ettikten sonra düşüş trendine girdiğini düşünüyor.

“Elbette, etkileyici bir ralli yaşandı fakat bu ralli, yükseliş trendini gösteren haftalık bir grafik anlamına gelmiyor. Çok pozitif görünmüyor…

Fiyat, bu ralli ve günlük (grafik) durumlarına rağmen hala düşüş eğiliminde görünüyor. Bu iyi. Direnç hattına doğru tırmandı, bu yüzden bakalım her iki hareketli ortalamayı da kıracak mı. Her iki hareketli ortalamayı aşmak zorunda. Bu kanaldan çıkmak zorunda.”

btc667
kaynak: ton vays/youtube

Vays, BTC‘nin yeni bir yükseliş trendi başlatmak için birkaç direnç noktasını ikna edici bir şekilde geçmesi gerektiğini belirtiyor.

“Bitcoin’in durumunu iyimser olarak görebilmem için gerçekten 27.000 doların üzerine çıkması gerekiyor. Hatta, Bitcoin boğa piyasasını ciddiye alabilmem için önceki zirve olan 28.000 doları geçmesi bile gerekebilir.”

Kripto işlemcisi, eğer kripto kralı 27.000 dolarlık destek seviyesini yeniden kazanamazsa, en son Bitcoin artışının büyük ihtimalle kısa süreli olacağını vurguluyor.

“Etkileyici bir ralli oldu ancak teknik analiz açısından 25.000 dolardan bir sıçrama yaptıktan başka bir şey değildi. Henüz herhangi bir yükseliş belirtisi göstermedi ve bunu gösterebilmemiz için 27.000 doların üzerine çıkmalıyız.”

telegram 12

BTC şu an son 24 saatte %0,42 oranında düşüşle 26.411 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!