Kripto Borsa Haberleri

Binance, Çin’de Rekor İşlem Hacmi Yakaladı: Kripto Yasağı Yetersiz Kaldı

Çin, 2021’de kripto para ticaretini yasadışı hale getirmesine rağmen, Binance adlı kripto para borsası için hala karlı bir pazar olarak karşımıza çıkıyor.

Wall Street Journal’ın aktardığına göre, yasağın üzerinden iki yıl geçmesine karşın sadece Mayıs ayında Çin’deki Binance kullanıcıları 90 milyar dolarlık dijital varlık ticareti gerçekleştirdi. İç kaynaklara dayandırılan bu veri, Doğu Asya ülkesini platformun en büyük pazarı konumuna getiriyor ve küresel ticaret hacminin yaklaşık %20’sini temsil ediyor.

Aynı haberde, Binance’deki mevcut ve eski çalışanlardan alınan bilgilere dayanarak Çin’in öneminin şirket içerisinde sık sık dile getirildiği belirtiliyor. Firmanın soruşturma birimi, Binance’in Çin’deki 900.000 aktif kullanıcısından potansiyel yasa dışı faaliyetleri tespit etmek üzere yerel otoritelerle sıkı işbirliği içinde olduğunu açıkladı.

binance haberleri

Binance’in, kullanıcılarına kısıtlamaları aşmaları konusunda nasıl yardımcı olduğunu gösteren iç belgelere göre, firma, kullanıcılarını Çince alan adlarına sahip sitelere yönlendirerek global borsasına erişim sağlıyor. Bu belgelerin ortaya çıkışı, Binance’in web sitesinin 2017’de Çinli yetkililer tarafından engellenmesinin ardından yaşandı.

Bir Binance sözcüsü, Wall Street Journal’a verdiği demeçte, Çinli kullanıcıların Binance.com’a erişemediğini belirtti ve “Binance.com web sitesi Çin’de engellendi ve Çin’deki kullanıcılar tarafından erişilemiyor” dedi.

Çin hükümeti, güvenlik ve toplumsal istikrar endişeleriyle kripto para ticaretini yasakladı. Binance, bu yasağın 2021’deki sertleşmesinin ardından Çinli kullanıcıların hesaplarının sadece alışveriş yapmaya, ancak para çekmeye izin veren bir moda geçeceğini duyurdu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!