Altcoin HaberleriKripto Borsa Haberleri

Gemini Araştırmasına Göre Cardano, Singapur’daki En Popüler Kripto Varlıklar Arasında!

Kripto para borsası ve emanetçi Gemini tarafından yürütülen bir araştırma, Cardano’nun Güneydoğu Asya’nın şehir devleti Singapur’daki en popüler kripto varlıklarından biri olduğunu söylüyor.

“Singapur’daki Kripto Durumu 2021” başlıklı bir raporda Gemini, değişen gelir dilimlerinde 18 ila 65 yaşları arasındaki 4.348 Singapurlu yetişkinle anket yaptı.

Rapora göre, ankete katılanların %67’si kripto para birimine sahip.

Çalışma, Ethereum’un (ETH) şehir devletinde en çok tutulan kripto varlığı olduğunu ve onu Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Binance borsa tokeni Binance Coin’in (BNB) izlediğini gösteriyor.

“2.862 kripto sahibinin 2.236’sı şu anda ETH’yi elinde tutuyor. BTC, 1.975 kripto para sahibinin elinde tuttuğu ikinci en popüler kripto para birimidir.

Üçüncü ve dördüncü sırada ise sırasıyla 1,141 ve 893 yatırımcının elinde bulunan ADA ve BNB geliyor.”

Stablecoin Tether (USDT) ve XRP beş numarada berabere kaldı. Birlikte çalışabilir blok zinciri Polkadot altıncı sırada gelir ve ardından merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) gelir.

capture 5
Kaynak: Gemini

Rapor ayrıca, kripto para sahibi olmayanların piyasaya girmesini engelleyen en büyük nedenlere de ışık tutuyor.

“Kripto olmayanların %68,8’i temel neden olarak bilgi ve anlayış eksikliğini gösteriyor. Diğer nedenler arasında piyasanın oynaklığı, varlığın çok riskli olması ve düzenleyici gözetim eksikliği sayılabilir.”

Potansiyel kripto yatırımcıları, belirli koşulların onları dijital varlık vagonuna atlamaya ikna edeceğini söylüyor.

“Toplam %76,2 potansiyel yatırımcı, piyasaya girmek için iyi bir fiyatın kendilerini yatırım yapmaya teşvik edeceğini öne sürdü. Daha iyi yatırımcı koruması, kripto sahibi olmayanları yatırım yapmaya iten ikinci nedendir. Diğer nedenler arasında kripto para borsalarından gelen cazip promosyonlar, daha yüksek faizli çiftçilik, aile ve arkadaşlar ve yeni token listeleme yer alıyor.”

capture 6
Kaynak: Gemini

kaynak: dailyhodl

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!