Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Borsa Haberleri

SEC Patronu Gary Gensler, Kriptonun Düzenleme Olmadan Uzun Sürmeyeceğini Söyledi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı, kripto endüstrisinin alakalı kalmak ve hayatta kalmak için yeni düzenlemeleri benimsemesi gerektiğini söyledi. 

Gary Gensler Financial Times’a, diğer varlık biçimleri gibi kripto para birimlerinin de yatırımcıları korumak, yasa dışı faaliyetleri önlemek ve finansal istikrarı korumak için kamu politikalarına uyması gerektiğini söylüyor.

“Dünya çapında yaklaşık 2 trilyon dolar değerinde, bundan beş ve 10 yıl sonra herhangi bir ilgisi olacaksa, bir kamu politikası çerçevesi içinde olacak düzeyde ve nitelikte.

Tarih sadece size dışarıda uzun sürmediğini söylüyor. Finans, nihayetinde güvenle ilgilidir.”

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün (MIT) eski blok zinciri profesörü, kripto ticaret platformlarının, birçok dijital varlığın menkul kıymet olarak nitelendirildiği gerekçesiyle SEC’e kaydolmaları gerektiği önerisine verdiği yanıttan hayal kırıklığına uğradığını söyledi. 

ripple sec davasi

Gensler, kripto faaliyetlerinin %95’inin ticaret platformlarında gerçekleştiğini, ancak bu mekanlarda yatırımcı korumasının “gerçekten seyrek” olduğunu söylüyor. 

Birçok kripto platformunun, merkezi olmayan yapıları, yasalara kolayca uyan geleneksel aracılar olmadan çalışmasına izin verdiği için düzenleyiciler için ek bir zorluk oluşturduğunu da ekliyor. 

Gensler’in yorumu, Kongre’nin vergi kanunundaki “komisyoncu”nun anlamını “dijital transferleri gerçekleştiren herhangi bir hizmeti düzenli olarak sağlamaktan (değerlendirilmek üzere) sorumlu olan herhangi bir kişiye” genişletecek tartışmalı bir madde içeren 1 trilyon dolarlık bir altyapı faturası üzerinde çalışırken geliyor. başkası adına mal varlığı.”

Kripto savunucuları, tasarıdaki dilin yazılım geliştiriciler, kripto para madencileri, dijital cüzdan yaratıcıları ve blok zinciri teknolojisinin doğası gereği kullanıcılarını temelde tanımlayamayan diğer kuruluşlara imkansız taleplerde bulunacağından endişe duyuyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!