Kripto Borsa Haberleri

Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX ile Anlaşmanın Neden Son Bulduğunu Açıkladı!

Binance CEO’su, FTX ile potansiyel anlaşmanın neden başarısız olduğunu anlatıyor.

FTX’i iflastan kurtarmak Binance için ticari ve yasal açıdan bir anlam ifade etmiyor

2022 Endonezya Fintech Zirvesi’ndeki bir röportajda Changpeng Zhao, FTX’i iflastan kurtarmanın Binance için hem ticari hem de yasal açıdan bir anlam ifade etmediğini söyledi.

“ Bizim bakış açımıza göre, anlaşma rakamlar açısından bir anlam ifade etmiyordu. Finansal açıdan bakıldığında, bu büyük bir delik. Yeni kullanıcılardan çok yüksek örtüşmemiz var. Kapsadıkları tüm bölgeleri kapsıyoruz ve bizden çok daha az kullanıcısı var. Teknoloji veya ürün açısından, bence üstün bir ürünümüz var. Bizde olmayan hiçbir şeye sahip değiller.

Yani asıl amacımız kullanıcıları kurtarmaktı. Ama sonra, özellikle ABD düzenleyici kurumlarının soruşturmaları olmak üzere, kullanıcı fonlarının zimmete geçirildiği haberi gelince, ‘Tamam, artık buna dokunamayız’ dedik.”

binance-ftx

Endüstrinin Artık 2008 Tarzı Bir Erimeyle Karşı Karşıya Olduğunu Söyledi

Binance başkanı ayrıca, kriptonun 2008 benzeri bir piyasa erimesine tanık olduğu analojisinin “muhtemelen doğru” olduğunu söylüyor.

“Sanırım az önce çok büyük bir oyuncunun düştüğünü gördük. Birkaç ay önce LUNA [ve] Three Arrows [Capital] vardı. LUNA büyüktü. Üç Ok [Sermaye] daha küçüktü ve sonra Celsius [ve] Voyager ile daha da küçüktü. Ama sonra FTX büyük.

Böyle büyük bir oyuncunun düşüşüyle, bence FTX değerlemesinde daha önce olan 30 milyar ila 40 milyar dolar görüyoruz… artı birkaç milyar dolarlık kullanıcı fonu – bu gitti. Bu tür olayların yaşanması sektör için yıkıcı oluyor. Çok fazla tüketici güveni sarsıldı. Temelde birkaç yıl geriye gittiğimizi düşünüyorum.”

2008 yılında dünya, yüksek faizli kredi yatırımlarından kaynaklanan kayıpların küresel ekonomiden 2 trilyon doları aşan serveti yok eden ciddi bir durgunluğu tetiklemesi ile tarihin en kötü krizlerinden birini yaşadı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!