Kripto Borsa Haberleri

Crypto.com, Dijital Varlık Sektörü FTX Sonrası Şüpheyle Hesaplaşırken; Rezervlerinin Kanıtını Yayınladı!

Kabuk şoku yaşayan kripto sektörü, FTX’in sarsıntısıyla hesaplaşmaya devam ederken borsa rezervlerinin iflas eden şirketi yıkıma sürükleyen; banka koşusu türlerine dayanabileceğini kanıtlamaya çalışıyor.

Singapur merkezli dijital varlık borsası Crypto.com bu listedeki en son şirket.

Şirket Cuma günü, müşterilerin kripto varlıklarının platformda 1:1 oranında desteklendiğini gösteren denetlenmiş rezerv kanıtını yayınladı. Denetimi uluslararası Mazars Group firması gerçekleştirdi.

Crypto.com zincir üzerindeki varlıkları, müşteri bakiyeleriyle karşılaştırdı

Borsa şöyle açıklama yaptı;

“Mazars Group, Crypto.com tarafından kontrol edildiği kanıtlanan zincir üzerindeki adreslerde tutulan varlıkları 7 Aralık itibariyle bir üretim veri tabanının denetçi gözetiminde yapılan canlı sorgusu yoluyla müşteri bakiyeleriyle karşılaştırdı.”

cyrpto.com haberleri
kaynak crypto.com/twitter

En iyi kripto borsası Binance, Kasım ayı sonlarında Bitcoin (BTC) rezerv kanıtını yayınladı ve Coinbase aynı ayın başlarında kral kripto rezervlerini kamuoyuna duyurdu.

Son aylarda devam eden dijital varlık ayı kışının ortasında kendi kamu rüzgarlarıyla karşı karşıya kalmıştı. Haziran ayında CEO Kris Marszalek Twitter’da borsanın 260 kişiyi ya da şirketin yaklaşık %5’ini işten çıkarmayı planladığını söyledi.

Geçtiğimiz ay Crypto.com, 347 milyon doların üzerinde değere sahip yaklaşık 285.000 Ethereum’u (ETH) iade etmeden diğer borsa Gate.io’ya aktardıktan sonra dijital varlık hafiyelerinin dikkatini çekti.

Marszalek işlemin bir hata olduğunu açıkladı.

“Yeni bir soğuk depolama adresine taşınması gerekiyordu ancak beyaz listedeki harici bir borsa adresine gönderildi. Gate ekibiyle birlikte çalıştık ve fonlar daha sonra soğuk hava depomuza iade edildi. Bunun tekrarlanmasını önlemek için yeni süreç ve özellikler uygulandı.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!