BORSA

Vitalin Buterin İle Elon Musk Savaş İçinde!

2021 05 20 15.14.49
  • Vitalik Buterin, bir röportajda DOGE ölçeklenebilirliğindeki teknik zorlukları yeniden vurguladı.
  • Buterin, DOGE’yi sevdiğini ve bir miktar DOGE tuttuğunu açıkladı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde Lex Fridman podcast’inde DOGE ve Elon Musk’ın kripto para birimleri konusundaki duruşu hakkında konuştu. Röportaj, Musk tarafından DOGE ve ölçeklenebilirliği hakkında birkaç tweet içeriyordu. Friedman, Musk’ın açıklamasını aktardı:

“İdeal olarak, Doge blok süresini 10 kat hızlandırır, blok boyutunu 10 kat artırır ve komisyon ücretini 100 kat düşürür.”

Vitalik Buterin, DOGE Ölçeklenebilirliği Hakkında Konuştu

DOGE’nin ölçeklenebilirliği hakkında konuşurken Buterin, Musk’ın DOGE’nin ölçeklenebilirlik türünün merkezileşmeye yol açacağını ve böylece blok zinciri teknolojisinin temel özelliklerine karşı çıkacağını umduğunu vurguladı.

musk buterin
Vitalin Buterin İle Elon Musk Savaş İçinde! 1

Buterin’in bir blog gönderisine atıfta bulunan Friedman, Musk’ın açıklamasına teknik faktörlere dayanarak bunun imkansız olduğunu söyleyerek karşı çıktı. Görüşmeci ayrıca Buterin’e Dogecoin’in dünyanın en büyük kripto para birimlerinden biri olmasını engelleyen teknik engeller hakkında sorular sordu. Ayrıca Friedman, Musk’ın bir tweet’te söylediği gibi Buterin’e DOGE’den korkup korkmadığını sordu.

Bu bağlamda Ethereum’un kurucu ortağı, DOGE’den korkmadığını belirtti. Buterin’e göre Dogecoin, yıllık DevCon toplantısında ödeme yapmak için kullanılıyor. Ethereum’un Dogecoin’e karşı olmadığına inandığını belirtti. Buterin elinde biraz olduğunu açıkladı.

Musk’ın Kripto Para Birimleri Üzerindeki Etkisi

Ayrıca Friedman, Masque’nin kripto para birimlerinin gelişimini nasıl etkilediğinden de bahsetti. Zaman içinde Tesla’nın CEO’sunun belirli kripto para birimlerinin kazançlarını ve kayıplarını desteklediğini belirtmekte fayda var. En son Bitcoin düşüşü, Musk’ın BTC’nin enerji tüketimi hakkındaki eleştirel yorumlarından kaynaklanıyor.

Buterin, güvenli bir “DOGE to Ethereum” köprüsüne sahip olmanın harika olacağını söyledi. Görüşmeyi yapan kişi, DOGE’ye geçmeden önce Musk’ın Bitcoin’e olan ilgisinden de bahsetti. Musk bir Bitcoin savunucusuydu, Twitter profiline Bitcoin hashtag’ini ekledi. Bu yılın Şubat ayında Tesla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu bir belgede, elektrikli otomobil şirketinin 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu. Otomobil üreticisi ayrıca Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacağını söyledi.

Ancak Musk, Tesla’nın artık çevre sorunları gerekçesiyle Bitcoin’i kabul etmeyeceğini duyurdu. Musk, DOGE’yi savundu ve Friedman, Tesla’nın kripto para birimi satın almayı düşünebileceğine inanıyordu. Röportajda Buterin, programcıya SpaceX’in ETH’yi kripto alanına bir giriş noktası olarak görebileceğini düşünüp düşünmediğini sordu. Buterin, Tesla ve SpaceX’in bir noktada ETH’yi dikkate alması gerekebileceği konusunda iyimser.

Friedman, Cardano ve Ethereum projesi arasındaki benzerliklerden de bahsetti. Cardano, Ethereum’un kurucularından Charles Hoskinson tarafından yönetiliyor. Ethereum ağı gibi hisse kanıtı kullanır. Görüşmeci Buterin’e Cardano’yu bir rakip mi yoksa tamamlayıcı bir teknoloji olarak mı gördüğünü sordu.

3 Mayıs’ta Forbes, Buterin’in dünyanın en genç kripto para milyarderi olduğunu duyurdu. Haber açıklandığında, 27 yaşındaki programcı, 3,278 ABD doları ETH fiyatında 1,09 milyar ABD doları değerinde 333,520 ETH’ye sahipti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!