Kripto Borsa Haberleri

Sam Bankman-Fried, Gelecek Hafta Meclis Komitesi Önünde İfade Vermeyi Kabul Etti!

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, sonunda yaklaşan ABD Temsilciler Meclisi komitesinin duruşmasına katılmayı ve kripto imparatorluğunun çöküşü hakkında tanıklık etmeyi kabul etti.

Sam Bankman-Fried: İfade vermeye hazırım

Bankman-Fried Cuma günü attığı bir tweet’te, kripto imparatorluğu ve çöküşe neyin yol açtığı hakkında hala çok fazla veriye erişimi olmadığını, ancak komitenin yararlı olacağına inandığı için 13 Aralık’taki duruşmaya katılacağını söyledi.

“Hala verilerimin çoğuna erişimim yok – profesyonel veya kişisel. Bu nedenle, söyleyebileceklerimin bir sınırı var ve istediğim kadar yardımcı olmayacağım. Ancak komite olarak Hala yararlı olacağını düşünüyorsam, 13’ünde ifade vermeye hazırım” dedi.

Bildirildiği üzere, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi geçen ay kripto borsası FTX’in çöküşünü araştırmak için bir duruşma düzenlemeyi planladığını duyurdu . Komite, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, Alameda Research, Binance ve daha fazlası dahil olmak üzere ilgili şirketlerden ve bireylerden haber almayı beklediklerini söyledi.

sam bankman-fried

Ancak SBF, olanları “öğrenmeyi ve gözden geçirmeyi” bitirmediği için gelmeyebileceğini söyledi.

Yanıt görünüşte Sam Bankman-Fried’in yaklaşan duruşmaya oldukça dostça olmayan bir tweet ile katılmasını talep eden Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters’ın öfkesini çekti.

Maxine, tweet’te “13’ünde yapılacak duruşmamıza katılmanız zorunludur ve daha sonra paylaşılacak daha fazla bilgi varsa devam eden duruşmaları planlamaya hazırız” dedi.

Waters, Sam Bankman-Fried’in ifade vermeyi reddetmesi durumunda mahkeme celbinin “kesinlikle masada” olduğunu bile iddia etti.

Bu arada, Waters’ın nispeten katı yaklaşımı, kripto topluluğundaki birçok kişinin yasa yapıcıları FTX soruşturmasındaki ciddiyetsizlikleri nedeniyle eleştirmesiyle ortaya çıkıyor. Birçoğu, SBF’nin müşterilerden milyarlarca doları zimmetine geçirdiğini ve tarihin en büyük dolandırıcılıklarından birini çok az veya hiç inceleme olmadan sıyırdığını iddia etti.

ScienceIO’nun kurucu ortağı ve CEO’su Will Manidis, düzenleyicilerin davranışlarını SBF bağışlarına bile bağladı. Yakın tarihli bir tweet’te, Bankman-Fried’in 40 milyon dolar bağışlayarak “tüm zamanların en yüksek yatırım getirisi ticaretlerinden birini” yaptığını ve 10 milyar doların üzerinde kullanıcı fonu çaldığı için hapse girmeyeceğini söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!