Kripto Borsa Haberleri

SEC, Bitcoin ETF Teklifini Bir Kez Daha Reddetti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Cathie Wood’un ARK Invest ve küresel kripto ETF sağlayıcısı 21Shares tarafından önerilen bir spot Bitcoin ETF borsa yatırım fonu başlatma girişimini geri çevirdi.

Yeni yayınlanan bir emirle SEC, ARK 21Shares Bitcoin ETF’sinin Chicago Board Options Exchange’in (CBOE) BZX Borsasında listelenmesine izin verecek bir teklifi reddediyor.

ARK Invest ilk olarak Haziran 2021’de bir spot Bitcoin ETF’si için SEC’in onayını istemiş, ancak mali gözlemci uygun yatırımcı korumalarının eksikliğini gerekçe göstererek başvuruyu reddetmişti.

Firma, Mayıs 2022’de düzenleyici kurumun onayını almak için bir girişim daha yaptı. CBOE yaptığı bir başvuruda, SEC’ten yatırım ürününün listelenmesinin önünü açacak önerilen bir kural değişikliğine yeşil ışık yakmasını istedi.

bitcoin etf haberleri

SEC, Bitcoin ETF’yi bir kez daha reddetti

Düzenleyici kurum 26 Ocak’ta yayınladığı yeni bir emirde, teklifin dolandırıcılık eylemlerini önlemeye ve yatırımcıların çıkarlarını korumaya yönelik standartlarla tutarlı olduğunu göstermede başarısız olunduğunu söylüyor.

CBOE’nin hileli ve manipülatif eylemleri önlemek için önemli büyüklükte düzenlenmiş bir piyasa ile kapsamlı bir gözetim-paylaşım anlaşmasına sahip olduğu iddiası SEC’i ikna etmedi.

“BZX, onaylanması halinde önerilen ETP’nin yatırımcıları ve kamu çıkarını koruyacağını iddia etmektedir. Ancak Komisyon bu potansiyel faydaları, teklifin Borsa Kanunu’nun geçerli gerekliliklerinin her birini karşılayıp karşılamadığına ilişkin daha geniş bir bağlamda değerlendirmelidir.

BZX, önerdiği kural değişikliğinin hileli ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek için tasarlandığını göstermediğinden Komisyon öneriyi onaylamamalıdır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!