Bitcoin HaberleriKripto Borsa Haberleri

Glassnode: FTX’ten 250.000.000$’ın Üzerinde Bitcoin Çekildi, Ancak Bir Grup Yatırımcı BTC’lerine Dokunmadı!

Blockchain metrik platformu Glassnode, FTX’in kripto borsasındaki likidite zorlukları haberlerinin ortasında büyük bir Bitcoin (BTC) çıkışına tanık olduğunu söylüyor.

Glassnode, yaklaşık 14.500 Bitcoin’in, kripto borsasının iflasın eşiğinde olduğunu filtreleyen bilgilerin neden olduğu paniğin zirvesinde FTX’i bıraktığını söylüyor.

“Gördüğümüz, tahmini bakiyenin 20.000 BTC’den yaklaşık 5.500 BTC’ye yaklaşık %75 oranında düştüğü FTX’ten önemli çıkışlar.

Diğer tüm borsalarda, panik sırasında girişler gördük, ancak bu neredeyse tamamen tersine döndü ve borsa bakiyeleri Pazartesi gününden bu yana yatay kaldı.”

ftx
kaynak: glassnode

Glassnode’a göre, çıkışlar son alıcılara bağlandı. Blockchain metrik firması, Bitcoin iki yılın en düşük seviyesine ulaştığında “eski ellerin” önemli bir tepki vermediğini söylüyor.

“Son 24 saatte aynı metriğe bakarsak, fiyatın 17.100 dolara düşmesine rağmen, harcanan BTC’nin büyük çoğunluğu mevcut işlem aralığındaydı.

Görünüşe göre dün çoğu işlem yapan kişi son alıcılardı.

Henüz yaşlı ellerin herhangi bir ölçekte tepki verdiğini görmedik.”

seri175 kriptoup
kaynak: glassnode

Bitcoin, Salı günü geç saatlerde iki yılın en düşük seviyesinden yaklaşık %3 artarak 17.713 dolardan işlem görüyor.

telegram 12

Glassnode, amiral gemisi kripto varlığının düşmesinden sonra ortaya çıkan net Bitcoin kayıplarının, bu yıl daha erken bir satıştan sonra silinenlerin yaklaşık dörtte biri olduğunu söylüyor.

“Net USD bazında, bu, tek bir günde Bitcoin net zararlarında 1 milyar doların biraz üzerinde bir değere eşittir.

Bu önemli bir miktar olsa da, 14 Haziran’daki satışların 4,2 milyar doları aşan zararla, bu döngüdeki en büyük kayıpla kesinlikle en büyük değil.”

seri174 kriptoup
kaynak: glassnode

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!