Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in Attığı Tweetler Elon Musk’ı Kötüledi: İşte Sayılar!

2021 05 20 15.14.49

Tesla CEO’su Elon Musk, bir süredir Bitcoin ile ilgili tweet’leri nedeniyle ciddi şekilde eleştirildi ancak Twitter’daki hayran kitlesini de yavaş yavaş kaybetti. Tweetlere dayanan duygu analizinin mesajı, insanların artık Musk hakkında daha olumsuz görüşlere sahip olduğudur.

Duygu analizi şirketi Awario ve Yahoo Finance tarafından paylaşılan verilere göre Elon Musk’a olan sevgi azalıyor. Ocak ayında Musk hakkında atılan olumlu ve olumsuz tweet sayısı neredeyse eşitken, Mayıs ayında durum ciddi olumsuz yorumlara dönüştü.

Mayıs Ayında Olumsuz Yorumlar Zirve Yaptı

Ocak ayında olumlu yorum oranı %16,8, olumsuz yorum oranı ise %16,2 oldu. Ancak Mayıs ayında Bitcoin sert bir şekilde düştüğünde ve Tesla artık Bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceğini açıklayınca pozitif not %14,9 ve negatif not %19,2 oldu. Awario’nun verdiği bilgiye göre Musk’ın Ekim 2020’den bu yana izlediği tweetlerde ulaşılan negatif faiz oranı bu anlamda şimdiye kadarki en yüksek rakam.

elon musk reuters 16 9 1594846994 16 9 1595247977

Olumsuz Yorumlar Gibi Takipçi Sayısı da Arttı

Awario, bazı anahtar kelimeler de dahil olmak üzere Musk hakkındaki tweetleri izlemek için algoritmalar kullanır. Buradaki önemli noktalardan biri, çeşitli olumsuz görüşlere rağmen Tesla’nın hala Bitcoin’i elinde bulundurması, bu da Musk’ın olumlu değerlendirmesinin hala var olmasını sağlıyor.

Tesla’nın CEO’su hakkındaki olumsuz yorumlar Mayıs ayında en yüksek seviyesine ulaşmış olsa da Musk’ın bu ay 56 milyon hayranı bulunuyor. Bu anlamda Musk en çok izlenen iş adamı…

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!