Altcoin Haberleri

Tezos (XTZ), Google Ortaklığı Haberiyle Yükselişe Geçti!

Tezos (XTZ) adlı akıllı sözleşme platformu, son haberlere göre teknoloji devi Google ile iş birliği yapacağı yönünde açıklamalar almaya devam ediyor.

Son basın açıklamasına göre, Google Cloud XTZ ağında doğrulayıcı olarak görev yapacak ve Tezos’un Web3 inovasyonunu desteklemek için Google Cloud’un kurumsal müşterilerine XTZ düğümlerinin dağıtımına yardımcı olacak. Böylece, XTZ ağı, Google Cloud’un güçlü altyapısıyla desteklenerek daha da geliştirilebilecek.

tezos haberleri

Tezos, Google Cloud’la Web3 programı başlatıyor

XTZ, Google Cloud müşterilerinin Web3 uygulamaları geliştirmelerine yardımcı olmak için yeni bir program başlatıyor. Bu program sayesinde Tezos, müşterilere düğümlerin ve dizinleyicilerin kolayca dağıtımını sağlayacak ve şirketlerin ve geliştiricilerin düğümleri barındırmasını ve dağıtmasını kolaylaştıracak.

Konuyla ilgili olarak, Google Cloud Web3 Mühendislik Direktörü James Tromans şunları belirtti:

“Web3 kurucuları ve geliştiricileri, uygulamalarını yenilemek ve ölçeklendirmek için güvenli ve güvenilir bir altyapıya ihtiyaç duyarlar. Google Cloud olarak, bu ihtiyacı karşılamak için harekete geçtik ve Web3 geliştiricilerine güvenilir bir hizmet sunuyoruz. Tezos’taki Web3 uygulamalarına da aynı güvenilirliği ve ölçeklenebilirliği getirerek, güçlü bir iş birliği gerçekleştirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Mason Edwards, XTZ Vakfı’nda Ticari İşler Müdürü olarak görev yapmaktadır ve konuyla ilgili şu açıklamada bulunmuştur:

“Kurumsal kabul ve kitlesel pazar fırsatlarına erişmek için güvenilir, ölçeklenebilir ve güvenli bir teknoloji altyapısı gereklidir. Google Cloud ile birlikte çalışmak, heyecan verici bir sinerji yaratıyor ve Tezos blok zincirindeki gelişimi ve inovasyonu birlikte hızlandırmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Mason Edwards, TechCrunch’a yaptığı açıklamada, Google Cloud ile yapılan anlaşmanın Tezos’un “kurumları ve hatta daha büyük kurumları bu alana dahil etmesine” olanak sağlayacağını belirtti.

Duyurunun ardından Tezos’un yerel tokenı XTZ, sadece birkaç saat içinde %14’lük bir artışla 1,19 dolardan 1,36 dolara yükseldi. Şu anda, XTZ 1,29 dolardan işlem görerek 1,1 milyar dolarlık piyasa değerine sahip durumda. XTZ güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!