Bitcoin Analizleri

Nicholas Merten’e Göre Bitcoin Yatırımcıları Büyük Hata Yapıyorlar!

Bir ünlü analist, kripto yatırımcılarının Bitcoin’e (BTC) hücum ederek aceleci davrandıkları konusunda uyarıyor.

Kripto stratejisti Nicholas Merten, yeni bir strateji oturumunda YouTube abonelerine BTC’nin fiyatının muhtemelen düşeceğini ve bunun BTC’nin son yükseliş fiyat hareketini uzun süre takip eden yatırımcılar için bir boğa tuzağına yol açacağını söyledi.

Bitcoin’de mevcut fiyat seviyeleri bir likidite tuzağına işaret ediyor

Bir uyarıya göre, Bitcoin henüz 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde işlem görmedi ve destek bulamadı. Bu durum mevcut fiyat seviyelerinde bir likidite tuzağı oluştuğunu gösteriyor.

“200 haftalık hareketli ortalamanın fiyat tarafından test edilmesini beklemek yerine, insanlar zaten fiyatı yükseltmeye çalışıyorlar. Bu önceden gördüğümüz bir durum değil mi? Ağustos ayında, aynı arz bölgesinde veya direnç aralığında bulduğumuz fiyat hareketi, insanları heyecanlandırmak için biraz daha yüksek olacak şekilde arttı, hatta birkaç kez 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıktı ancak gerçekte destek sağlayamadı.

Ancak yatırımcılar bu desteği beklemiyorlar. Devam ediyorlar ve şu anda BTC satın alıyorlar. Ancak, bu likidite tuzağına düşmek yapabilecekleri en büyük hata çünkü piyasa yatırımcıları veya özellikle kurumsal yatırımcılar, perakende yatırımcılarını nasıl kandırabileceklerini ve bu satış baskısının çıkış tarafı likidite olarak hizmet edebileceğini bilirler. Bu klasik 101 örneği.”

bitcoin analiz
kaynak: nicholas merten / youtube

Nicholas Merten, önceki tahminlerinin Bitcoin’in 10.000 dolar ya da 12.000 dolar seviyelerine düşebileceği yönündeki senaryoların hiçbir zaman gerçekleşmeyebileceğini kabul ediyor. Ancak, Merten mevcut fiyat seviyesinden itibaren %32,5 oranında bir düşüşle 16.000 dolara kadar gerileme potansiyeli olduğunu öngörüyor. Şu anki değeri yaklaşık 23.717 dolar olan Bitcoin, bu haberin kaleme alındığı sırada bu seviyelerin oldukça üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin fiyatını görmek için tıklayın.

“İnsanların 200 günlük seviyenin üzerine çıkmasıyla birlikte çok iyimser olduklarını görüyorum. Fiyat hareketleri kesinlikle heyecan verici görünüyor ve fiyatın bu aralığa yükselmesi güzel bir şey. Belki de Bitcoin’in fiyatı artık daha düşük seviyelere düşmeyecek ve 10.000 ila 12.000 dolar seviyelerine ulaşmayacak. Bunu kabul etmek zor değil ve belki de beklenenden biraz daha düşük fiyatların da olabileceği konusunda odaklanmıştık.

Ancak, uzun vadede bu fiyat seviyesinin birikim kanalı olarak kalamayacağı anlamına gelmez. Esasında, 2014 ve 2015 yıllarındaki ayı piyasasında gördüğümüz gibi, bu seviyede yaklaşık 16.000 dolar civarında yeniden test edeceğiz. Bir yıl boyunca yatay bir seyir izlediğimize ve hatta yeni düşük seviyeler kaydettiğimize dikkat edin.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!