Altcoin Haberleri

RSK Infrastructure Framework (RIF) Bir Günde %90 Yükseldi!

Kripto para birimleri arasında yer alan RSK Infrastructure Framework (RIF), merkezi olmayan finans dünyasına yönelik olarak geliştirilen bir proje olması sebebiyle, son zamanlarda oldukça yüksek bir fiyat artışı yaşadı.

Son 24 saat içerisinde RIF’in fiyatı %90 oranında artarak 0,15 dolar seviyesine yükseldi. Bu durum, BTC gibi kripto para birimlerinin DeFi dünyasına daha fazla ilgi çekmesine ve kullanımını arttırmasına neden olabilir. RIF güncel fiyatını görmek için tıklayın.

IOVlabs’un Cebelitarık merkezli projesi, 2019 yılında başlatılarak BTC üzerine bir katman-3 protokolü oluşturmayı hedefliyor.

Bu protokol, Bitcoin’in kullanım alanını genişletmek ve DeFi uygulamalarında BTC kullanımını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Geliştiriciler ve diğer kullanıcılar, bu ağ geçidi sayesinde DeFi dünyasında BTC’yi daha kolay kullanabilecekler ve bu sayede BTC’nin değerinde artışlar yaşanması muhtemeldir. IOVlabs’un bu projesi, kripto para birimleri dünyasında inovasyon sağlamasıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

rif haberleri

IOVlabs’un RIF projesi, BTC ve ETH’yi birleştirerek inovasyon sağlıyor

Rootstock blok zinciri üzerine inşa edilen platform, Bitcoin’in güvenliğini Ethereum’un akıllı sözleşme yetenekleriyle birleştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu sayede, Bitcoin’in kullanım alanını ve işlevselliğini genişletmeyi hedefleyen proje, son zamanlarda RSK Infrastructure Framework’ın yükselişiyle birlikte büyük ilgi görmektedir. Bu ilginin sebebi, bu ay içerisinde popüleritesinde patlama yaşayan Bitcoin tabanlı NFT’lerin artan ilgisiyle paralellik göstermektedir. RIF’in başarısı, DeFi dünyasının Bitcoin’e yönelik kullanımını arttırabilir ve kripto para birimleri piyasasındaki inovasyonu tetikleyebilir.

Projenin gelişimi, 6 Şubat’ta güncellenen yol haritasıyla birlikte hız kazanmış ve farklı ürünlerin mainnet’e taşınması ve BTC destekli alan adlarının başlatılması gibi planlar ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır.

RIF, piyasa değerine göre 239. en büyük kripto varlık konumunda bulunmaktadır. Geçtiğimiz hafta %160 oranında artış yaşamasına rağmen, Nisan 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,45 doların %66 altında seyretmektedir. Bu durum, RIF’in değerinde artış potansiyeli olduğunu gösterse de, kripto para birimi piyasasındaki dalgalanmaların etkisiyle fiyatında inişler yaşanması muhtemeldir.

RIF, BTC-DeFi coinleri arasındaki yükselişte yalnız değil. Son 7 günde %121 artışla yükselen Stacks (STX), 0,68 dolarlık fiyatıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. STX güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!