Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Usta Analiste Göre Bitcoin, Ethereum, Solana ve Oyun Altcoin’i için Sırada Ne Var?

Geniş çapta takip edilen analist Justin Bennett, piyasalar haftayı yüksek bir notla bitirirken birkaç üst düzey kripto varlığına ağırlık veriyor.

Tüccarın Cryptocademy bülteninin son sayısında, Bitcoin (BTC) için 24.200 doları çok önemli bir yap ya da bırak seviyesi olarak tanımlıyor.

“Bitcoin, son birkaç haftadır bahsettiğim 24.200 dolarlık alanın üzerine çıkmak için mücadele ediyor. 25.400 dolarlık alanı desteklemek ve açığa çıkarmak için bunu çevirmek günlük bunun üzerinde bir kapanış alacak.

Alternatif olarak, 24.200 doların altında bir kapanış, onu direnç olarak sağlam tutabilir. Ayrıca, seviyenin yukarısında ve ardından aşağısında bir kapanış sahte çıkışa neden olur.”

bitcoin
kaynak: justin bennett/cryptocademy

Yazma sırasında, Bitcoin 24,522 dolardan işlem görüyor ancak bir hafta öncesine göre %5’in üzerinde artış gösteriyor.

Bennett daha sonra, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) sallanabileceği dar bir aralık tanımlıyor; 1.780 dolar, korunması gereken önemli bir düşük ve 2.150 dolar potansiyel bir kısa vadeli yüksek.

“ETH bugün 1.900 dolarlık alanda biraz mücadele ediyor. Satıcıların bu seviyeyi savunacağını bildiğimiz için bu bir sürpriz değil.

Piyasanın yapıcı kalması için Ethereum’dan herhangi bir geri çekilmenin günlük kapanış bazında 1.780 doların üzerinde kalması gerekiyor. Bunun altındaki herhangi bir şey ve daha büyük bir geri çekilmenin başladığını görebiliriz.

ETH günlük kapanış bazında 1.910 doların üzerine çıkabilirse, bir sonraki durak 2.150 dolar olacak.”

seri42 kriptoup
kaynak: justin bennett/cryptocademy

ETH şu anda 1.962 dolardan işlem gördüğü için Ethereum yükselmeye devam ediyor.

Bennett ayrıca katman-1 protokolü Solana’yı (SOL) incedi. ETH rakibi yukarı doğru hareket ederse, 40 doların önemli bir destek seviyesi olduğunu belirterek dalgalı bir fiyat hareketi bekliyor.

“SOL izlenmesi gerekenlerden biri. Geçen yılın sonundaki azalan trend çizgisi ve Haziran ayının en düşük seviyesinden yükselen çizgi nedeniyle gelişen oldukça büyük bir üçgen var.

Piyasanın yaklaşık iki aydır kıvrıldığı göz önüne alındığında, yaklaşan kırılmanın oldukça değişken olmasını beklerdim.

Dezavantajlı hedefler 32 $ ve 26 $’ı içerirken, yukarı yönlü hedefler 47,50 $, 53 $ ve 60 $’dır. 40 dolarlık alan, SOL için sahip olunması gereken bir seviye.”

seri41 kriptoup
kaynak: justin bennett/cryptocademy

Solana, olumlu piyasa momentumunun 47.19$’a el değiştirme eğilimini sürdürüyor.

Bennett, kripto analizini Ethereum tabanlı sanal dünya The Sandbox’ı (SAND) değerlendirerek sonlandırıyor. Analist, metaverse oyunu önemli bir kavşaktayken, fiyat 1,50 doları aşarsa altcoinin önemli bir satış baskısı görebileceğini gözlemliyor.

“SAND, bir hafta önce bahsettiğim modelin içinde hala sağlamlaşıyor. Ancak piyasada yer kalmadı ve önümüzdeki birkaç gün içinde bir karar vermek zorunda kalacak.

Daha yüksek bir kırılma 1,50 $ alanını açarken, daha düşük bir kırılma 1,30 $ ve hatta 1,00 $ gibi seviyeleri hedefleyecektir.

Kasım ayından itibaren 1,50 dolardaki trend çizgisinin bir ton satıcıyı çekmesi muhtemel olduğundan, daha yüksek bir kırılma yaşarsak dikkatli olun.”

seri40 kriptoup
kaynak: justin bennett/cryptocademy

Sandbox, şu anda 1.36$’dan işlem gören kayalık bir işlem haftası yaşadı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!