Altcoin Haberleri

Cardano (ADA) Toplamaya Başladı: Sırada Neler Var?

Piyasa değeri sıralamasına göre en popüler altıncı kripto para Cardano (ADA) geçtiğimiz gün, mart ayından bu yana en iyi performansını ortaya koydu. Dün, ADA fiyatı 24 saatlik zaman diliminde %10’un üzerinde artış kaydederek 1.35 dolar seviyesini gördü. Cardano, haberimizin hazırlandığı sırada 1.34 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

ADA Fiyatı Rekor Seviyeleri Gözüne Kestirmiş Olabilir

ADA fiyatı, haftasonundan itibaren başlayan bir rallinin ardından 1.30 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bunun ardından Cardano fiyatı 1.30 dolarda konsolidasyon dönemi geçiriyor olabilir. Bununla birlikte teknik analiz verileri ve formasyonlar, önümüzdeki seanslarda popüler kripto para biriminin yükseliş ivmesini doğruluyor. Bu bağlamda ADA boğaları rekor seviyeleri gözüne kestirmiş olabilir.

adapricechart 2

Hali hazırdan devam eden trende göre ADA 1.34 dolarlık direnç seviyesiyle karşı karşıya gibi gözüküyor. Bu seviyenin üzerinde bir fiyat kırılması yükseliş momentumunu güçlendirebilir. Öte yandan bu kritik direnç seviyesi aşılamazsa ayılar sahneye çıkabilir ve ADA fiyatını tekrar 1.20 dolar seviyelerine kadar geri çekebilir.

Cardano ve Ethereum Rekabeti

Cardano, gelişmiş özellikler sunan bir akıllı sözleşme platformu olarak tanımlanıyor. Cardano’nun artan popülaritesi ve gelişimiyle birlikte Ethereum’a karşı alternatif olabileceği konuları konuşulmaya başlandı. Geçtiğimiz hafta Cardano ağının geliştiricileri, Alonzo güncellemesinin en geç ağustos ayına kadar hayata geçirileceğini açıkladı. Bu duyuruyla birlikte Ethereum katili olarak adlandırılan Cardano, ETH ile süren çekişmesinde büyük bir adım atmış olabilir.

Cardano ağı işlevselliği geliştirme ve daha fazla özellik sunan yapısıyla geliştiricilerin ilgisini çekiyor. Ayrıca Cardano topluluğunun kripto dünyası ile oldukça aktif bir şekilde etkileşim halinde olması, ilginin artmasına ve ADA fiyatına yansıyor. Cardano topluluğu, düşük işlem ücretleri ve yüksek işlem hızıyla geliştirilen Cardano ağının gelecekte Ethereum’a üstünlük kuracağını düşünüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!