ALTCOİN

Tecrübeli Analist: Altcoin İçin Boğa Piyasası Geliyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı, Binance borsasında 63.287 dolar seviyesini görerek yeni bir rekora imza artarken altcoin piyasasının yükselmeye devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

Piyasa hakkında yorum yapan uzmanlar altcoin fiyatlarındaki ani artışlara karşı dikkatli olma yönünde ikazlarda bulunurken, kimi analistlerse henüz gerçek yükselişin gerçekleşmediğini ileri sürüyor.

13 Nisan tarihinde Twitter üzerinden kripto para değerlendirmesi paylaşan deneyimli analist Rekt Capital, “gerçek altcoin boğa piyasasının daha yeni başladığını” söyledi.

Paylaştığı mesajında analist şöyle yazdı:

“Makro altcoin boğa piyasası daha yeni başladı. Altcoin fiyatlarındaki geri çekilmelerin sizi tersini düşündürmesine izin vermeyin.”

ayi piyasasi ne demektir nasil tespit edilir
Tecrübeli Analist: Altcoin İçin Boğa Piyasası Geliyor! 1

Zayıf dirençlerin kaderi kırılmaktır

Altcoin fiyatlarında yaşanan kısa süreli geri çekilmelerin doğal karşılanması gerektiğini savunan analist, kısa zaman önce 262 dolarlık dirençten geri dönen Litecoin (LTC) fiyatını örnek gösterdi.

“LTC sadece birkaç gün önce 262 dolardan reddedilmişti. […] Bu direnç, yükseliş trendi karşısında dayanamadı ve fiyat yeniden o seviyeye geldi. Zayıf dirençler kırılmak içindir.”

Altcoin piyasasına olan güvenini açıklamasının dışında, Bitcoin fiyatında da yükselişin süreceğini savunan deneyimli isim, özellikle sosyal medyada telaffuz edilmeye başlanan “ayı piyasasının” henüz zamanı gelmediğini söyledi.

Bitcoin ayı piyasası önünde sonunda gelecek ama bugün o gün değil.”

Bloomberg Intelligence Stratejisti Mike McGlone da, BTC fiyatının ivmeli biçimde artacağını düşünüyor. Bitcoin’i “kafese kapatılmış boğaya” benzeten stratejist, 60 bin doların çok daha üzerinde hareket beklediğini belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!