Altcoin Haberleri

Charles Hoskinson, Cardano (ADA) Ekosistemine Gelecek Yeni Gizlilik Protokolünü Özetledi!

Cardano (ADA) kurucu ortağı Charles Hoskinson, akıllı sözleşme platformunun ekosistemine gelecek olan gizlilik odaklı yeni bir protokolün özelliklerini özetliyor.

ADA’nın gizlilik protokolü, akıllı sözleşmelerden oluşmayı amaçlıyor

Corey Casta’nın Crypto Coins YouTube kanalına verdiği yeni bir röportajda Hoskinson Cardano’nun geçen ay duyurulan gizlilik protokolü Midnight’ın; Ethereum’un (ETH) Bitcoin (BTC) için yaptığına benzer şekilde akıllı sözleşmelerden oluşan bir gizlilik ağı oluşturmayı amaçladığını söyledi.

Hoskinson, Midnight’ın gizlilik ve ifşa yasalarına aynı anda sahip olmanın paradoksal sorununu çözmeyi amaçladığını söyledi.

“Düzenleyici bir perspektiften bakıldığında, aslında gizlilik için blok zinciri sistemlerini kullanmanıza izin verilmiyor. Neden mi? Banka Gizlilik Yasası, GDPR [Genel Veri Koruma Yönetmeliği] var. Tüm bu gizlilik departmanlarına sahipsiniz.

Ne zaman düzenlemeye tabi bir işle uğraşsanız, bir gizlilik gereksinimi vardır çünkü düzenlemeye tabi işler kişisel olarak tanımlanabilen bazı bilgileri vermenizi gerektirir ve diğer tarafta bunu gizli tutmanız gerektiğini söyleyen bir gizlilik yasası vardır.

Sorun şu ki bunu bir blok zinciri ortamında yapmaya çalışırsanız, özel bilgileriniz herkese açık hale gelir… bu yüzden bana… bir gizlilik ağı oluşturmanın bir yolunu bulmak mantıklı geldi. Ethereum’un Bitcoin’e yaptığı gibi, Ethereum’un ‘programlanabilirliğimiz var’ dediği yerde, Midnight’ın [Cardano] yaptığı gibi. Bir gizlilik parasına sahip olmak yerine, yaptığınız şey bir gizlilik ağına sahip olmak, özel olan akıllı sözleşmeleriniz var.”

cardano (ada) haberleri

Hoskinson’a göre bu, Cardano geliştiricilerinin şimdiye kadar üstlendiği en zor görev ve Cardano’nun geliştirilmesinin çocuk oyuncağı gibi görünmesine neden olduğunu söyleyecek kadar ileri gidiyor.

“Bu gerçekten zor bir ürün. Şimdiye kadar üzerinde çalıştığımız en zor ürün ve Cardano’nun çocuk oyuncağı gibi görünmesini sağlıyor.”

Cardano bu haberin yazıldığı sırada 0,31$’dan işlem görüyor ve gün içinde kısmi bir kazanç sağlıyor. ADA güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!