Altcoin Haberleri

Huobi, Ayı Piyasası Ortasında Personelinin %20’sini İşten Çıkarmayı Planlıyor!

Seyşeller merkezli kripto borsası devi Huobi, devam eden ayı piyasası sektördeki şirketleri vurmaya devam ederken personelinin %20’sini işten çıkarmayı planladığı bildirdi.

Reuters, Huobi’nin kripto kışının ortasında “çok yalın bir ekibin ileriye dönük olarak sürdürüleceğini” söylediğini bildirdi.

Huobi danışma kurulunun bir üyesi olan Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, çıkış noktasına işgücü azaltımının bu yılın ilk çeyreğinin sonuna kadar tamamlanmasının beklendiğini söyledi.

Borsanın planladığı işten çıkarmalar, sektörün önde gelen firmalarının birçoğu tarafından uygulanan bir dizi maliyet düşürme önleminin sonuncusu.

huobi haberleri

Huobi gibi personel küçülmesine giden firmalar

  • Dubai merkezli kripto borsası Bybit işgücünü %30 oranında azalttı.
  • ABD’nin önde gelen borsası Coinbase, işe alım ve kurumsal işe alım ekiplerinde 60’tan fazla kişiyi işten çıkardı. Coinbase Haziran ayında da çalışanlarının %18’ini işten çıkarmıştı.
  • San Francisco merkezli borsa Kraken, şirketin işgücünün yaklaşık %30’unu oluşturan 1.100 çalışanın işine son verdi.
  • Singapur merkezli borsa Crypto.com’un personelinin tahmini %30-40’ını oluşturan 2.000’den fazla çalışanı işten çıkardığı bildirildi.

Huobi’nin yerel sadakat tokenı HT, haber yazıldığı sırada 4,76 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 49. sıradaki kripto varlığı son 24 saat içinde %2’nin üzerinde artış gösterdi. HT güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!