Kripto Borsa Haberleri

Kraken Borsası Yöneticisi Gündeme Aykırı Açıklamalarda Bulundu!

Bugün kripto para piyasalarında rekor üstüne rekor yaşanıyor. Tüm bu gelişmelere rağmen Kraken borsası CEO’sundan farklı sayılabilecek açıklamalar geldi.

Kraken borsası CEO’sundan gündeme aykırı açıklamalar!

Bugün kripto para piyasalarında olağan üstü canlılık yaşanıyor. Bitcoin, Ethereum ve toplam piyasa değeri tüm zamanların rekorunu kırdı. XRP ise 2018’den beri görmediği seviyeye ulaştı. Aşağıdaki şekil grafikte kripto para piyasalarının kuş bakışı görünümünü görüyoruz.

piyasa 2

Bitcoin toplam piyasa değeri açısından Rusya’nın milli gelir seviyesini yakalamak üzere.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ABD merkezli Kraken borsasının CEO’su Jesse Powell CNBC’ye önemli açıklamalarda bulundu. CEO’ya göre Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik kamusa bazlı baskıla yaşanabilir.

ABD merkezli planlanan kripto para regülasyonlarında kripto para varlığına sahip ABD’li yatırımcılara 3,000 dolar ve üzeri büyüklükteki işlemlerini bildirme zorunluluğu getiriliyor. Bu çalışma henüz tasarı halinde.

Kraken CEO’su Powell’a göre bu taslak kripto paraları inceltebilir ve kripto paraların orijinal kullanım durumunu tehlikeye sokabilir. Powell’a göre kripto paraların sağladığı mahremiyet, kripto paralara fiat paralar karşısında özel bir konum sağlıyor.

Powell, göre regülasyon çalışmalarının Bitcoin ve kripto paraları öldürecek şekilde gerçekleşmeyeceğini ama zarar verebileceğini ileri sürüyor.

Bitcoin artık fiat paralarla yarışır büyüklüğe ulaştı. Bitcoin toplam piyasa değeri açısından Rus rublesini geride bıraktı ve İsviçre frangının konumunu tehdit ediyor. Yani Bitcoin yavaş yavaş güçlü para birimleri ligine giriyor. Bu durumu devletler bir tehlike olarak mı algılayacak yoksa bir zenginlik mi zamanla göreceğiz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!