Kripto Borsa Haberleri

SEC Komiseri, DeFi’nin Düzenleyicilere Zorluk Çıkardığını Söyledi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) yüksek rütbeli bir Bitcoin (BTC) yanlısı yetkili, merkezi olmayan finansın (DeFi) düzenlenmesinin “pratik olmadığını” söyledi.

Duke Üniversitesi Dijital Varlıklar Konferansı’nda yeni bir konuşma yapan Komisyon Üyesi Hester Peirce, DeFi’nin tasarlanma şeklinin kanun koyuculara birçok zorluk çıkardığını söyledi.

“DeFi’nin ikna etmesi, izlemesi ve dava açması kolay olan şirketleri düzenlemeye alışkın olan biz düzenleyicilere zorluklar çıkardığını kabul etmek gerekir. Kod yazan kişileri düzenlemek, pratik ve yasal açıdan daha zordur. Çünkü ifade özgürlüğünü etkileyebilir ve açık kaynaklı kodlayıcılar kodlarının nasıl kullanıldığını kontrol edemedikleri için adalet sorunlarını gündeme getirebilir.

Bireysel DeFi kullanıcılarını düzenlemek pratik olmayacaktır. Protokollerinin ön uçlarının, esasen kullanıcıların temel kodla kolayca etkileşime girmesine olanak tanıyan arayüzler ve menkul kıymetler yasaları kapsamında tescil edilmesini zorunlu kılmak da sorunlu olacaktır.

DeFi’yi geleneksel bir düzenleyici çerçeveye zorlama girişimleri, muhtemelen birkaç büyük şirketin kayıtlı DeFi ön uçlarını işlettiği bir sistem üretecektir. Kulağa çok merkezi finans gibi geliyor.”

defi haberleri

DeFi düzenlemelerinin arttırılmasına Kongre’nin karar vermesi gerekiyor

Peirce, federal kripto düzenlemelerinin artırılması gerekip gerekmediğine ve artırılacaksa hangi kurumların yetki sahibi olması gerektiğine Kongre’nin karar vermesi gerektiğini söylemeye devam ediyor.

“Elbette doğrudan Amerikan halkına karşı sorumlu olan Kongre, federal düzenlemenin gerekli olup olmadığına ve eğer gerekliyse hangi kurumun düzenlemesi gerektiğine karar vermelidir.”

Federal hükümetin 2022’deki kripto skandallarına diz çökerek tepki vermemesi ve zahmetli düzenlemeler getirmemesi gerektiğini, bunun yerine kripto inovasyonunu teşvik etmesi gerektiğini söyledi.

“Geçen yıl kripto için o kadar acımasızdı ki, bazı insanlar onu başarısız deneylerin çöplüğüne atmak istiyor. Kriptoyu sola kaydırmak yerine, yeni teknolojilerin ayaklarının yere basmasının bazen uzun zaman aldığını hatırlamalıyız.

Eğer düzenleyiciler insanların başkalarının aptalca ya da anlamsız bulduğu, hatta zarar verebileceğini düşündüğü teknolojileri denemesini yasaklarsa nasıl bir ülke oluruz?”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!