Kripto Borsa Haberleri

Cathie Wood, Kripto Piyasanın Yeniden Canlanacağını Söyledi!

Yatırım şirketi ARK Invest’in CEO’su, ABD Merkez Bankası’nın enflasyon stratejisini değiştirmek üzere olduğunu ve bunun da kripto piyasasının toparlanmasına yardımcı olacağını düşünüyor.

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, yeni bir şirket videosunda ABD ekonomisinin şu anda muhtemelen bir “envanter durgunluğu” içinde olduğunu söyledi.

Kripto piyasaları Fed’e öncülük ediyor

Wood, mevcut makro yapının 2008/2009 resesyonuna hiç benzemediğini söyledi ve enflasyonun Federal Rezerv’in umduğu %2 seviyesinin altına düşeceğini ve Fed’i sıkı para politikalarına geri dönmeye zorlayacağını tahmin ediyor.

“Enflasyonun düşeceğine işaret eden her türlü sinyalin olduğuna inanıyoruz, bu da Fed’in kısa süre içinde geri adım atması gerektiğini gösteriyor. Bunlardan belki de en önemlisi tahvil piyasasının kendisi. İlginç bir şekilde, enflasyona karşı çok hassas olan ve kendilerini buna karşı korumaya çalışan tahvil yatırımcıları… ‘Fed’in geri adım atacağına inanıyoruz’ diyorlar.

Bu konuda ilginç olan ise piyasaların her zaman Fed’e öncülük etmesidir. Ve bu durumda, uzun vadeli faiz oranları kısa vadeli faiz oranlarının altına düştü ve buna rağmen Fed hala faiz oranlarını artıracağını söylüyor.

Uzun vadeli faiz oranları, resesyonda olmadığımız ya da enflasyon beklentilerin altında sürpriz yapmadığı sürece nadiren kısa vadeli faiz oranlarının altında kalır. Ve biz bunların her ikisinin de doğru olduğunu düşünüyoruz.”

kripto borsa haberleri

Wood, Fed’in sadece dönmekle kalmayacağını, potansiyel olarak hedefini de aşabileceğini söylemeye devam ediyor.

“Sorun şu ki para arzı düştüğü için Fed’in hedefini aşacağına ve %2’nin altına, hatta belki de negatif bölgeye ineceğine inanıyoruz.”

ARK Invest’in baş fütüristi Brett Winton da aynı videoda halka açık blok zincirlerinin ve kripto varlıklarının “bolluk çağında kıtlıklarıyla daha da farklılaşacağını” öngörüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!