Kripto Borsa Haberleri

Binance’in İşten Çıkarma İddiaları Gerçek mi? – Baş İletişim Sorumlusu Yanıtladı

Binance‘in baş iletişim sorumlusu, dünyanın en büyük kripto para birimi borsasının personelini yüzde 20 oranında azaltmadığını belirtti. Bu açıklama, işten çıkarmalar hakkında çıkan Çarşamba sabahı haberlerinin ardından geldi.

Binance’den Patrick Hillmann, bağımsız bir gazeteci olan Colin Wu’nun Haziran ayında işten çıkarmaların yaklaşık yüzde 20 olacağını iddia eden bir tweetini paylaştı.

Hillmann Çarşamba günü attığı başka bir tweetle, “Binance, maliyetleri düşürme girişimi olarak yüzde 20’sini işten çıkarmıyor,” ifadesini kullandı. “@binance son beş yıl içerisinde büyümeyi başardı ve çalışan sayısını bu büyümeye uygun bir şekilde artırdı. Bu, tarihi bir operasyonel meydan okuma olmuştur.”

Hillmann’a göre, Binance’de göreve başladığından beri, şirket “altı ayda bir ya da daha kısa bir sürede yetenek envanterini ve kaynak dağılımını gözden geçiriyor. Bu bir döngüsel süreç.”

“Önceki denetimlerde olduğu gibi, bu denetim sonucunda çeşitli ekipler (HR, Risk ve Operasyonlar dahil) tarafından düzenlemeler yapılacak. Belirli bir hedef yok, sadece düzenlememiz gereken alanlara yönelik bir kılavuz var. Bu, Binance’in başarısının bir parçası.”

binance haberleri

Düzenleyici baskılar

Hillmann, düzenleyicilerin “endüstri ve varlık sınıfıyla ilgili beklentilere yönelik netlik sağlamak için ekstra mesai harcadıklarını ve bu durumun kuruluşlara uyum sağlama veya çizgiden sapma baskısı yaptığını” dile getirdi.

Binance, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından, kurucusu Changpeng Zhao ile birlikte ABD kanunlarını ihlal ederek lisanssız kripto türev ürünleri sunduğu iddiasıyla düzenleyici baskıyla karşı karşıya.

Hillman, Şubat ayında borsanın, önceki düzenlemelerin ihlali nedeniyle devam eden çeşitli soruşturmalar sonucunda para cezaları ödemeyi beklediğini kabul etmişti.

Binance, Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterini Tanı (KYC) kontrollerine yeterli düzeyde uymadığı gerekçesiyle, ABD İç Gelir Servisi ve çeşitli federal savcılar tarafından da soruşturulmaktadır.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!