Kripto Borsa HaberleriKripto Para Haberleri

KuCoin Açıkladı: Türkiye’de Her İki Kişiden Biri Kripto Paraya Yatırım Yapıyor

KuCoin‘in yakın zamanda hazırladığı bir araştırma, Türkiye‘nin kripto para yatırım sahnesinde neler olduğuna dair içgörüler sunuyor. Araştırmaya göre, 18-60 yaş arası Türk nüfusunun %52’si kripto paralara yatırım yapmış durumda. Bu rakam, 2021 Kasım ayında sadece %40 idi.

Artan Enflasyon, Türk Yatırımcıları Kripto Para Piyasasına Sürüklüyor

Yüksek enflasyon oranlarının gözlendiği Türkiye’de, yatırımcılar alternatif yatırım araçlarına yöneliyor; bu da kripto paraların popülaritesinin artmasına neden oluyor.

turkiye kripto para

Türk Kadın Yatırımcılar Sahada: Kripto Eşitliği Yakalanıyor (H2)

KuCoin’in raporuna göre, Türkiye’de 18-30 yaş aralığındaki kripto yatırımcılarının %47’si kadın. Bu da cinsiyetler arası kripto yatırımındaki farkın giderek azaldığını gösteriyor. Erkek yatırımcılar bu yaş grubunda %57 ile hala çoğunluğu oluştursa da, kadınların artan katılımı dikkat çekici.

Türkiye’nin Genç Yatırımcı Kitlesi Kripto Piyasasına Hükmediyor

Rapora göre, Türkiye’deki kripto yatırımcılarının en aktif grubu 31-44 yaş aralığındakiler ve bu grup %48 ile çoğunluğu teşkil ediyor. Onları, 18-30 yaş arası yatırımcılar takip ediyor (%37).

Yeni Yatırımcılar Dalga Dalga Geliyor: Son Üç Ayda Yoğun Katılım

Son üç ayda kripto paraya yatırım yapmaya başlayan Türkler, tüm yatırımcı kitlesinin %35’ini oluşturuyor. Bu, yatırımcıların Türk Lirası’nın değer kaybına karşı kripto paralara yönelmeye başladığını işaret ediyor.

Genç Türk Yatırımcılar Yüksek Meblağlarla Kripto Piyasasına Giriyor

30 yaşın altındaki Türk yatırımcıların önemli bir kısmı (%33) piyasaya 100.000 TL (yaklaşık 3.800 dolar) ve üzeri yatırım yapmış durumda.

Kripto Piyasası, Türk Lirası’nın Değer Kaybına Karşı Bir Liman Oluyor

Türk ekonomisinde yaşanan olumsuzluklar ve Türk Lirası’nın değer kaybı, KuCoin raporunun gözlemlerine göre Türk kripto yatırımcı sayısını önemli ölçüde artırmış. Bu trend, en çok ilgi gören kripto paraların BTC, ETH ve USDT olduğu Türkiye’de devam ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!