Altcoin Haberleri

Ripple Hukuk Uzmanı, SEC Davasının ABD’de Kriptonun Geleceğini Etkileyebileceğini Söyledi!

Ripple Lab’ın üst düzey avukatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şirkete karşı açtığı davada verilecek kararın ABD’de kriptonun geleceğini büyük ölçüde etkileyeceği konusunda uyarıda bulundu.

Bloomberg’in davanın düzenleyici yargı yetkisini nasıl etkileyeceğine ilişkin bir makalesine yanıt veren Ripple genel danışmanı ve kripto hukuk uzmanı Stuart Alderoty, davanın sonucunun ABD’de kripto varlıklarının nasıl düzenleneceği üzerinde etkili olacağını söyledi.

“Nasıl incelerseniz inceleyin, uzmanlar hemfikir. Ripple davasının sonucu muhtemelen ABD’de kriptonun geleceği üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak.”

ripple haberleri

Alderoty ayrıca kripto endüstrisinin önde gelen isimlerinin düzenlemelere karşı olduğu efsanesini de çürütmeyi amaçlıyor.

Kripto alanındaki aktörlerin düzenleme istemediğine dair yanlış bir kanı var ve bence kripto alanındaki sorumlu aktörler aslında düzenleme istiyor. Düzenleme istemelerinin nedeni bunun işleri için iyi olması, müşterileri için iyi olması, piyasalar için iyi olması ve bu noktaya ulaşmanın yolunun net düzenlemelerden geçmesidir.

Tutarlı bir şekilde uygulanan net düzenlemeler öngörülebilir sonuçlara yol açar ve öngörülebilir sonuçlar herkes için iyidir. Yasanın ne gerektirdiğini bilmiyorsanız, yasaya uyamazsınız. Tutarsız bir şekilde uygulanan yasalar ise öngörülemez sonuçlara yol açar.”

Geçtiğimiz günlerde Alderoty, SEC davasının 2023 yılının ilk yarısında Ripple’ın lehine sonuçlanacağını öngördü. SEC ilk olarak Aralık 2020’de Ripple’a, firmanın XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığı iddiasıyla dava açmıştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!